Ідейне продовження
оцього мого поста.
Зробив карту протистояння української та російської мови вКонтакті(на основі мов, що користувачі вКонтакті вказують у себе в профілі). Інтерактина карта міститься тут:
http://statistika.in.ua/mova_vk/ukrainska_vs_rosiyskaВиглядає якось отак:
З цікавих моментів:
1. На заході України російська спромоглась перемогти тільки у деяких румунських та угорських містечках;
2. На південному сході у жодному містечку не перемогла українська;
3. Існує явна кореляція з політикою, проте все-таки мовна складова перемагає. Тобто, в політиці великі міста більш проукраїнські, ніж менші, а тут навпаки, великі міста є більш проросійськими. Хоча тут показник російської можуть суттєво підвищувати боти;
4. Цікава ситуація довкола Києва, де російська перемогла не тільки в Києві, а й у його околицях, на відміну від більш віддалених поселень області. При чому вплив пішов не тільки на великі Борисполі та Ірпіні, а й на села, як то Нові Петрівці чи Княжичі;
5. Здивували Канів та Чигирин, де українській мові мали б допомагати Шевченко та Хмельницький;
6. Найсхідніше містечко де українська перемогла - смт Машівка під Полтавою;
7. Найбільша перевага української мови у селах та невеликих містечках Франківщини та Львівщини(7-8 раз);
8. Найбільша перевага російської - у Криму та Донбасі(3-4 рази).
Ну і головна особливість - на заході України абсолютна більшість користувачів вказує у себе в профілі українську мову, тоді як на південному сході російську мову у себе в профілі зазначають лише 20% користувачів вКонтакті. Це вказує на те, що на південному сході України не відчувають особливого патріотизму до російської мови.
Більш докладно все можна подивитись на
інтерактивній карті протистояння російської та української мов вКонтакті.
Треба буде ще розглянути вікову структуру хоча б по найбільших містах. Як я вже говорив раніше, українська популярніша серед молодших вікових груп, а російська - серед старших. До прикладу, серед 14-літніх користувачів вКонтакті українська перемагає у таких містах як Київ чи Черкаси.