"Провладна молодь загалом більш аполітична ніж опозиційна"
Оце імхо головне. Тільки я б це сформулював по-іншому: cпадкоємність електоральної поведінки (голосування, явка) від старшого до молодшого покоління вища в умовно "помаранчевому сегменті".
Головний фактор явно те, що на таких дільницях людей старшої і середньої вікових категорій нема взагалі :) Різниця в явці у студентських дільниць все-таки не така аж драматична в центральній Україні. До прикладу в Одесі явка по всьому місту 44.9%.
В Ююридичній академії Харкова вчиться багато студентів із заходу України Хоча в Бандурці (так називають універ внутрішніх справ) теж багато вчиться із заходу, але в лідерах його нема.
Студенти з ЗУ великої ролі явно не грають... ІМХО найбільше впливає престижність ВУЗу + мінімум корупції. В Харкові хороших ВУЗів відчутно більша кількість від Дніпропетровська та Одеси, от і... А саме місто Харків явно менш помаранчеве ніж Дніпро та Одеса. От і уся ця маса ВУЗів створює контраст з "простим трудовим людом". Хоча яке місто помаранчевіше, Харків чи Одеса, дискусійне питання. Якщо вважати УДАР повноцінною помаранчевою партією - то однозначно Одеса. Хоча можна враховувати, що Свобода і Батьківщина мають трохи проукраїнськіший електорат, ніж УДАР, в якого є ліберальний прозахідний електорат, що залишається на проросійськомовній позиції.
Порився трохи в честь цього поста по карті результатів виборів Нововоронцовський район Херсонщини зрозумілий. А що такого в Пологівському району Запорізької області, який фактично межує з Донбасом - влада 53.2 опозиція 42.4. В 2010-му співвідношення було 67.4 проти 27(в середньому області 71-22). Цифр по 2004-му по районах нема, але на картах колір району = середньостатистичному в області. Як так.
Якщо подивитись на голосування по партіях, то ні голосування за Батьківщину, ні голосування за ВО Свобода там нічим не відрізняється від сусідніх районів. Вся перевага опозиції тримається лише на надпопулярності УДАРу в цих районах Запорізької області. Отже можна зробити висновок, що це результат успішної регіональної кампанії УДАРу в цих районах. Таких успішних регіонів в УДАРу ще є кілька по усій Україні. Загалом можна сказати, що з 5 партій-лідерів УДАР має найширшу аудиторію для успішного агітування і при дуже серйозному фінансуванні та вдалій кампанії міг би перемогти на більшості території України від Заходу до Сходу.
А ще є файне місто Краматорськ. Мало того що райцентр Донбасу дав 20 за опозицію і 73 за владу (83.9 проти 11.2 по області), по дільницях міста різниця від 55-35 до 85-10. Краматорськ 2010 - 86.6 проти 9.6 (90.4 проти 6.5 по області).
>>А ще є файне місто Краматорськ Краматорськ просто несфальсифікований на відміну від того ж Донецька. Ось-тут я добре перебрав усі фальсифікації на Донбасі.
>>І просто електорат ПР То тюрма, результати там і повинні серйозно відрізнятись від звичайних дільниць. Більшість тюрм були повально сфальсифіковані на цих виборах. Отут я розглядав питання фальсифікації в тюрмах.
Місцеві фактори. Взагалі Краматорськ доволі собі центр півночі Донецької області.
>>від решти міст які його оточують? Це яких саме? В Слов’янську фальсифікацій по мінімуму. В інших півночі Донбасу теж не те щоб аж. В інших частинах Донеччини теж є несфальсифіковані міста, на приклад, Маріуполь, де фальсифіковано всього кілька дільниць. В селах того ж Слов’янського району, що оточує Краматорськ фальсифікації звичайно серйозні, але це все-таки трохи інше.
Найфальсифікованіший ж район - це міста на схід від Донецька: Шахтарськ(сфальсифіковані практично усі дільниці міста), Харцизьк, Торез і т.д. Причина в тому, що місцевість дуже неблагополучна, молодь звалює, населення переважно пенсіонери, по суті уся економіка тримається на копанках, власники копанок - місцеві божки зкупивші усю місцеву владу. Ну і зрозуміло яку партію це усе підтримує...
Comments 22
Reply
Reply
Оце імхо головне. Тільки я б це сформулював по-іншому: cпадкоємність електоральної поведінки (голосування, явка) від старшого до молодшого покоління вища в умовно "помаранчевому сегменті".
Reply
Різниця в явці у студентських дільниць все-таки не така аж драматична в центральній Україні. До прикладу в Одесі явка по всьому місту 44.9%.
Reply
Reply
Хоча в Бандурці (так називають універ внутрішніх справ) теж багато вчиться із заходу, але в лідерах його нема.
Reply
ІМХО найбільше впливає престижність ВУЗу + мінімум корупції. В Харкові хороших ВУЗів відчутно більша кількість від Дніпропетровська та Одеси, от і... А саме місто Харків явно менш помаранчеве ніж Дніпро та Одеса. От і уся ця маса ВУЗів створює контраст з "простим трудовим людом".
Хоча яке місто помаранчевіше, Харків чи Одеса, дискусійне питання. Якщо вважати УДАР повноцінною помаранчевою партією - то однозначно Одеса. Хоча можна враховувати, що Свобода і Батьківщина мають трохи проукраїнськіший електорат, ніж УДАР, в якого є ліберальний прозахідний електорат, що залишається на проросійськомовній позиції.
Reply
Нововоронцовський район Херсонщини зрозумілий.
А що такого в Пологівському району Запорізької області, який фактично межує з Донбасом - влада 53.2 опозиція 42.4. В 2010-му співвідношення було 67.4 проти 27(в середньому області 71-22). Цифр по 2004-му по районах нема, але на картах колір району = середньостатистичному в області. Як так.
Reply
Таких успішних регіонів в УДАРу ще є кілька по усій Україні. Загалом можна сказати, що з 5 партій-лідерів УДАР має найширшу аудиторію для успішного агітування і при дуже серйозному фінансуванні та вдалій кампанії міг би перемогти на більшості території України від Заходу до Сходу.
Reply
Краматорськ 2010 - 86.6 проти 9.6 (90.4 проти 6.5 по області).
І село Бугаївка в степах Мордору сходу Харківщини
( ... )
Reply
Краматорськ просто несфальсифікований на відміну від того ж Донецька. Ось-тут я добре перебрав усі фальсифікації на Донбасі.
>>І просто електорат ПР
То тюрма, результати там і повинні серйозно відрізнятись від звичайних дільниць. Більшість тюрм були повально сфальсифіковані на цих виборах. Отут я розглядав питання фальсифікації в тюрмах.
Reply
Reply
>>від решти міст які його оточують?
Це яких саме?
В Слов’янську фальсифікацій по мінімуму. В інших півночі Донбасу теж не те щоб аж. В інших частинах Донеччини теж є несфальсифіковані міста, на приклад, Маріуполь, де фальсифіковано всього кілька дільниць.
В селах того ж Слов’янського району, що оточує Краматорськ фальсифікації звичайно серйозні, але це все-таки трохи інше.
Найфальсифікованіший ж район - це міста на схід від Донецька: Шахтарськ(сфальсифіковані практично усі дільниці міста), Харцизьк, Торез і т.д. Причина в тому, що місцевість дуже неблагополучна, молодь звалює, населення переважно пенсіонери, по суті уся економіка тримається на копанках, власники копанок - місцеві божки зкупивші усю місцеву владу. Ну і зрозуміло яку партію це усе підтримує...
Reply
Leave a comment