Попередній пост "Подорож до Індії. Делі" Новий день в Індії, нове місто та нові враження нас чекали по приїзду в Джайпур. Місто рожевого позитиву і приємного гест хаусу :)
По дорозі до міста ми нарешті зустріли ... слонів! Та-да-да-даам! :) вони мирно прогулювалися з господарями дорогою, ніби пуделі на короткому повідку. У нас очі такі "О_О" ... слонам приємно, водію похуй не дивно. В тему буде сказано, що за весь час перебування в Індії, ми зустріли аж ... 3 слона! Ніхто і не чекав, що слони будуть продавати морозиво на вулицях Делі та Агри, але ніхто і не думав що буде все так пєчально. Хто хоче побачити індійських слонів в Індії, внесіть до свого маршруту по країні Делійський зоопарк, чи хоча б якійсь елефант парк, один з яких ми безуспішно намагалися знайти на островах, але про це пізніше. Так що, "300 танцюючих слонів" залишилися лише в наших фантазіях ... пєчалька :(
Після 3-4 годин автопрогулянки, ось ми і прибули до "рожевого міста" Джайпур. "Рожевим" Джайпур називають по причині незвичайного рожевого кольору каменя, що використовувався в будівництві місцевих будівель. Місто було засновано в 1727 році в якості нової столиці країни.
Джайпур - столиця штату Раджастхан, батьківщини групи військових кланів (раджпути), які контролювали цю частину Індії впродовж більше 1000 років. Весь Джайпур оточений стіною, що охороняє місто від ворожих військ і диких звірів, розділений на дев'ять прямокутних секторів.
photo by J.Kravcov
Першою спорудою, яку ми відвідали в Джайпурі, став Міський палацовий комплекс / City Palace Complex (на фото) - величезне утворення, що складається з садів, дворів і споруд. У стилі будівлі поєднуються елементи архітектури Раджастана та архітектури моголів.
(більше фоток тут:
http://vk.com/album530637_155130031)
Тут розташований музей, в якому, окрім стародавніх манускриптів, великої кількості зброї з дорогоцінних металів та коштовних каменів, знаходяться дві урни, зареєстровані у книзі рекордів Гіннеса як найбільші вироби зі срібла. Вони були створені для перевезення святої води з річки Ганг, яку брав з собою махараджа Мадху Сінгх II під час своєї подорожі до Лондона у 1902 р.
З подачі нашого делійського гіда нам, безкоштовно (!), були запропоновані послуги місцевого гіда, який на більш менш зрозумілому англійському проводив нам ексурс по залам, кімнатам та садам місцевого Палацу. Я не все зрозумів, але підозрюю що було цікаво :))
Штучне озеро Моат і сад Даларамі на ньому
(більше фоток тут:
http://vk.com/album530637_155130031)
Зустріли в Джайпурі місцевий цирк-шапіто: ді-джеїв Алі та Джалабу (на фото), та їхніх пі-джейок, королівських кобр Айу і Любу. Цікаво, сцикотно, весело і знову сцикотно. Навіть не дивлячись на розповідь гіда, що кобрам вибивають витягують зуби ... бідненькі ... і спілкування з ними цілком безпечне, все одно сцикотно ... особливо, коли Алі перестає грати на сопілці і починає випрошувати у тебе гроші, в цей час воно повзе на тебе з кошика і сичить як свекруха на невістку. Мамадарагая.
Продовження ...
"Подорож до Індії. Джайпур (Частина 2)"