Відлуння натурального господарства

Apr 04, 2013 20:38

В пострадянському суспільстві прийнято вважати, буцімто чоловік лише тоді вважатиметься повноцінним, якщо він володітиме абсолютно всіма ремеслами, необхідними в побуті. Тобто він мусить бути й теслею, й муляром, і маляром, і сантехніком, і електриком, і водопровідником, і радіотехніком. І якщо він принаймні одним з перелічених вище ремесел не ( Read more... )

размышления, ирония, менталитет

Leave a comment

Comments 4

ukraineson April 5 2013, 18:12:47 UTC
Погоджуюсь! Теж дратує, коли кажуть, що чоловік має вміти все. В сучасному світі простіше викликати майстра. Хоча в Україні є проблема - відсутність кваліфікованих фахівців. Я якось сантехніка 2 рази викликав, поки сам не зробив...

Reply

czerjoszyn April 5 2013, 19:52:45 UTC
Знову-таки, відсутність кваліфікованих майстрів є суто пострадянською проблемою. У Німеччині такої проблеми нема: якщо бажаєш, можеш звернутися до своєї Wohngesellschaft (щось на кшталт ЖРЕПу). Не подобається - звертайся до приватної фірми. Але вибір завжди є.

Reply


elesika73 April 11 2013, 06:22:18 UTC
Від феодального мислення. Власне кажучи, на всьому пострадянському просторі має місце феодальний лад з невеликими національними особливостями.

Reply

czerjoszyn April 11 2013, 06:45:22 UTC
А радянське суспільство насправді було феодальним - з усіма його ознаками. Чого ж дивуватися, що в нас так багато феодальних пережитків. Ще одним рудиментом феодального мислення є думка про обов'язкову для всіх релігію: "Якщо ти є росіянином, ти обов'язково мусиш бути православним"; чи "Костьоли - тільки для поляків та литовців" тощо. Проте найогиднішим пережитком феодалізму є обмежена мобільність мешканців пострадянського простору, коли вони неначе кріпаки прикріплені до свого населеного пункту - в той час, як для німців чи американців мешкати в одному місті, а працювати в іншому є нормою.

Reply


Leave a comment

Up