частина 1: Єзуїтський колегіум та північна частина міста частина 2: Замок Кляштор францисканців у підніжжя гори Бона вперше згадується у 1636 році. Тоді ж було зведено костел у готико-ренесансному стилі, який являв собою однонавну споруду з полігональним пресбітерієм і квадратною в плані купольною каплицею на південному фасаді. Фасади храму оформлені пілястрами і карнизом спрощеного характеру в стилі ренесансної архітектури. В середині XVIII століття костел отримав барочний декор та був розширений бічними навами і притвором. З півдня до храму примикає квадратна в плані каплиця, купол якої поставлений не за допомогою вітрил, але тромпов, подібно до вірменських храмів.
До північного фасаду колишнього костелу примикають келії. Двоповерхова кам’яна будівля келій повністю позбавлена декору. Східний, західний і північний фасади укріплені контрфорсами. В часи перебування Волині під російською імперією в будівлі колишніх келій знаходилася рейтарська школа.
Від келій вбік йде коротенька вуличка Базарна. Найцікавіша споруда вулиці - так званий «козацький» будиночок з мансардою на другому поверсі, зведений в кінці XVIII століття. Спочатку він був повністю дерев’яним, але пізніше його частково відштукатурили.
Крила мансардного поверху виходять торцями на чотири фасади будинку. Західний і східний торці мають балкони на колонах. У 1976 році здійснена реставрація пам'ятника. Пам'ятник цікавий поєднанням класицистичних принципів композиції з характерними прийомами, виробленими місцевими народними майстрами попереднього періоду.
Ще один цікавий будинок на вул. Базарній:
Колишній єврейський готель «Бона» (1930 р.):
Колишній публічний дім:
Стара кам’яниця напроти:
Дуже цікавою пам’яткою Кременця є житловий будинок «Близнюки», укріплений потужними контрфорсами (XVII - XVIII ст.):
Парафіяльний костел Святого Станіслава (1853 р.):
Костел разом із замком:
Палац графині К.Дзембовської (кінець XVIII ст.):
Музей-садиба Юліуша Словацького (кінець XVIII ст.).:
Юліуш Словацький народився у Кременці 4 вересня 1809 року. Ним створено більше 25 драматичних творів, близько 20 поем і майже 150 ліричних поезій.
Цілий комплекс будівель майже палацового типу зберігся на вул. Харчука позаду Єзуїтського колегіуму.
Дуже багато цікавих житлових будинків міжвоєнного періоду збереглося по дорозі до замку на вул..Замковій: