Чи варто їхати жити в Європу якщо і дома можеш нормально заробляти?

Dec 09, 2009 11:09

Довелось якось працювати з однією німецькою компанією, яка зводила і зводить на території України мережу логцентрів. З німецької сторони дуже багато спілкувався з Вільгельмом - чистокровний арієць під два метри ростом, є представником замовника, має вищу технічну освіту з будівельної спеціальності, досить непогано говорить на російській. Спочатку він приїздив в Україну в відрядження, а потім об’єктів стало стільки, що він почав тут тимчасово жити.

Недавно я зустрів його. Коли спитав в нього що нового, він відповів що одружився і будує будинок. На моє запитання: «І як тобі вдається будувати будинок дома, в той час як ти в Україні?» він відповів що будинок він будує в Україні і одружився на українці. Я не слабо здивувався адже одружитись на українці і забрати її в Германію це нормально ще, але залишитись жити тут, в цьому бардаку і гадючнику! Як це можливо? Вільгельм розсміявся і досить багато розповів цікавого про те як і кому живеться добре в Германії.

Як я казав Вільгельм має вищу освіту, а це далеко не наша вища освіта, тому по німецьким міркам Вільгельм не дурний, має немалий стаж і міг би жити і в Германії, але покрутившись тут він зрозумів що тут в нього більше можливостей навіть при тому що в нас постійно вставляють палки в колеса чиновники. За словами Вільгельма в Германії йому б світила робота в якійсь проектній організації і дуже повільне піднімання по кар’єрній драбині, адже зігнати з насидженого місця головних інженерів не легко а отримати ліцензію дуже складно, адже щоб отримати ліцензію потрібно самому запроектувати будинок, а самому проектувати будинок тобі ніхто не дасть бо нема ліцензії. Тому щоб отримати ліцензію потрібно якось домовитись з начальством щоб воно дало тобі якийсь проект для того щоб ти його сам зробив, але ж начальство не дурне - навіщо їм вирощувати конкурентів? В результаті Вільгельм мабуть до самої пенсії просидів би за компом креслячи плани і вузли. В Україні ж для отримання ліцензії потрібно мати диплом, 5 років стажу і бажання отримати диплом =)

Ще Вільгельм пояснив, що в Германії дійсно люди живуть добре, але при цьому відносно рівно. Щоб прибиральниці отримували відносно пристойні зарплати, потрібно ж у когось частину грошей забрати і як ви думаєте у кого їх забирають? Звісно у тих хто заробляє на багато більше ніж прибиральниці. Ізза купи соціальних програм які нарощуються з кожним роком вийшов повний маразм - у професорів, науковців, інженерів і інших людей які працюють головою і заробляють досить багато забирають частину грошей у вигляді численних податків і передають ці гроші бідним і нещасним прибиральницям, пенсіонерам, продавцям і т.д. в результаті людина яка чорт зна скільки вчилась і працює по 16 годин на добу живе хоч і краще але не на багато ніж прибиральниця яка по великому рахунку нічого особливого не робить. До того ж цей так званий «соціальний захист» з кожним роком все зростає адже політики хочуть подобатись людям. Як на мене то така система веде до деградації.

Взагалі ще багато чого дізнався від Вільгельма і все це змусило мене задуматись над тим, а чи варто переїздити жити в якусь розвинуту європейську країну? Так, там вулиці чисті, закони виконуються, відчуваєш себе людиною в цих країнах, житло дешевше і якісніше і т.д. але якщо ти претендуєш на високоінтелектуальну працю з немалою зарплатнею, то по-перше ти дуже довго не будеш мати змоги отримати цю посаду а по-друге, коли отримаєш, із-за всіляких соціальних програм будеш тягнути на своїх плечах купу пенсіонерів, бомжів і т.д.

Здається Цезар все ж таки був правий говорячи що краще бути першим в галльському селі ніж другим в Римі
Previous post Next post
Up