1. В Харків зараз краще не їхати. Зараз дуже складно з дорогами - у вас сніг був і мороз, а у нас дощ і мороз. 2. Жмеринський вокзал можна відвідати як раз на шляху до нас. Причина проста - потяг Харків - Львів змінює там і локомотив, і напрям руху. 25 хвилин повної, неслужбової зупинки. 3. О, доречі! Козятинський також! Але зупинка там надкоротка, менше хвилини.
Особисто мені дуже сподобалась Полтава. Маленьке населення, але территорія, і місцевість змусила його розростись. Але Полтава без Миргорода та Сорочинців - гроші на вітер.
Якісь боти налетіли язичні :) Мої 5 копійок: Коломия - таке собі, нічого надзвичайного. Раз глянути треба. Кам'янець - замок, який руйнується, міст і місто центр, мінарет етс, діряві дороги. Звідти Хотин, Бакота. Поплавати по каньйону, нудно, але спокійно. Ворохта - запустіння, якби не австрійські мости, на які варто подивитися. Є роверовий маршрут по них. Берегове - варто глянути, цікавий мікс. Найкраще про Берегове знає https://pan-baklazhan.livejournal.com/, з яким варто здибатися, щоб щось розказав і показав. Рахів - обов'язково. Колоритне містечко. Проїхатися вздовж українсько-румунського кордону.
Дуже хотілося б почитати урбаністичну оцінку того, що відбувається в Кам'янці. Зокрема, про критичні точки: псевдовідбудова і благоустрій у Старому місті, Привокзальна площа, автовокзал, який перетворили в ринок, "пішохідна" Соборна, територія довкола центру міського життя - центрального ринку, велоінфраструктура. І громадський транспорт, представленний, в основному, Дельфінами, теж сюди до купи. Із цікавого: німецький завод KWS (на розі проспекту і вул. Черняховського), комплексна забудова на Князів Коріатовичів, 25, міст "Лань, що біжить", реконструкція центрального парку, змагання з мотоболу (це вже якщо пощастить потрапити на матч). І раджу додати Бакоту до подорожі - 50 км від Кам'янця, але враження буде чудове. Тільки не їдьте туди після дощу, бо частина дороги прокладена полем:)
Щось akirich_pcroom про Харків багато помилок написав. Такого стилю як сталінський ампір взагалі в природі немає. Є радянське ар-деко і неокласицизм та інші неостилі. В будь-якому разі в Харкові біля вокзалу зі "сталінських" архітектурних стилів тільки сам вокзал, а в адміністративному центрі - обладміністрація і пару споруд поруч, але більше жодної зі споруд на площі Свободи. Найстаріша споруда - не Успенський, а Покровський собор. Взагалі неясно, чого до міста імідж радянськості причепився. Є всі стилі від барокко до постмодернізму, але на фоні інших міст Харків вирізняється купою функціоналізму, який в СРСР називали конструктивізмом, а також чималою кількістю модерну, особливо нетипового для цих країв північного. Можливо Олександру крім транспортну (метро, спроби запровадити електронний квиток, зелена "ліврея" автобусів, ледь живі трамваї) буде цікаво глянути на функціоналістські райони за Держпромом + найбільший спальний район України Салтовку
( ... )
По Житомиру: якоїсь історичної архітектури в місті не збереглося. Варто подивитися:
-Музей космонавтики -Монумент Слави (не стільки заради монументу, скільки через гарний вид на каньон, скелі, річку, міст) -Преображенський собор -Обидва парки (центральний та гідропарк) -Водонапірну вежу біля філармонії -Соборну площу (сквери поруч неї, фонтан, театр, Замкову Гору) -Якщо діло буде влітку - можна прокататися на колесі огляду в центральному парку чи в гідропарку, з обох відкривається дуже гарний вид
Години 4 на це все - з головою. Місто маленьке, все поруч, обійти можна швидко. Тільки до гідропарку варто їхати на таксі - громадським транспортом з центру можна і годину добиратися.
Поїздку в Житомир можна поєднати з поїдкою до Києва - маршрутки туди ходять з площі Перемоги кожні 20 хв, їхати десь 1 год 30 хв.
Comments 24
2. Жмеринський вокзал можна відвідати як раз на шляху до нас. Причина проста - потяг Харків - Львів змінює там і локомотив, і напрям руху. 25 хвилин повної, неслужбової зупинки.
3. О, доречі! Козятинський також! Але зупинка там надкоротка, менше хвилини.
Особисто мені дуже сподобалась Полтава. Маленьке населення, але территорія, і місцевість змусила його розростись. Але Полтава без Миргорода та Сорочинців - гроші на вітер.
Reply
Мої 5 копійок:
Коломия - таке собі, нічого надзвичайного. Раз глянути треба.
Кам'янець - замок, який руйнується, міст і місто центр, мінарет етс, діряві дороги. Звідти Хотин, Бакота. Поплавати по каньйону, нудно, але спокійно.
Ворохта - запустіння, якби не австрійські мости, на які варто подивитися. Є роверовий маршрут по них.
Берегове - варто глянути, цікавий мікс. Найкраще про Берегове знає https://pan-baklazhan.livejournal.com/, з яким варто здибатися, щоб щось розказав і показав.
Рахів - обов'язково. Колоритне містечко. Проїхатися вздовж українсько-румунського кордону.
Долина? Рожнятів? Хуст?
Reply
Reply
Із цікавого: німецький завод KWS (на розі проспекту і вул. Черняховського), комплексна забудова на Князів Коріатовичів, 25, міст "Лань, що біжить", реконструкція центрального парку, змагання з мотоболу (це вже якщо пощастить потрапити на матч).
І раджу додати Бакоту до подорожі - 50 км від Кам'янця, але враження буде чудове. Тільки не їдьте туди після дощу, бо частина дороги прокладена полем:)
Reply
Reply
Reply
-Музей космонавтики
-Монумент Слави (не стільки заради монументу, скільки через гарний вид на каньон, скелі, річку, міст)
-Преображенський собор
-Обидва парки (центральний та гідропарк)
-Водонапірну вежу біля філармонії
-Соборну площу (сквери поруч неї, фонтан, театр, Замкову Гору)
-Якщо діло буде влітку - можна прокататися на колесі огляду в центральному парку чи в гідропарку, з обох відкривається дуже гарний вид
Години 4 на це все - з головою. Місто маленьке, все поруч, обійти можна швидко. Тільки до гідропарку варто їхати на таксі - громадським транспортом з центру можна і годину добиратися.
Поїздку в Житомир можна поєднати з поїдкою до Києва - маршрутки туди ходять з площі Перемоги кожні 20 хв, їхати десь 1 год 30 хв.
Reply
Leave a comment