Мені здається, що в нас абсолютно унікальна ситуація і ми можемо безмежно "варитися у власних помилках". Доказ тому - наш громадський транспорт. Він гівно уже понад 20 років з дуууууже незначним прогресом. І схоже народ звик і не переймається тим.
Інколи можна людей умовити не кидати сміття чи платити за вивезення. Я не пам'ятаю, чи писала тут про епічну історію, як мій знайомий умовляв мешканців своєї вулиці (він жив у приватному секторі) платити гроші за вивезення сміття. В кінці кінців він усіх налякав страшним лептоспірозом і сміття таки почали вивозити.
> Щодо кинути все мова ж ніби не йшла. Невже настільки похмуро все прозвучало? Може, я неправильно зрозуміла. Хоча зараз період такий, у мене в стрічці деякі люди перегоріли і перестали займатися тим, чим займалися. Одна думала про це, але вирішила лишитися.
Я не виправдовую тих хто смітить, свині є і будуть, але буквально вчора проходив по Боткіна - Кобилиці і звернув увагу що смітники майже не ставлять... Якщо вулиця без комерції (які часто при вході самі ставлять) то можна досить довго його шукати.
І ще стелять новий тротуар по Кобилиці, безбар'єрність - не чули, тротуари напрямком стикують не завжди (а зигзамом тільки пяні ходять, "-" газон), смітники не передбачені.
Тому погоджусь з коментом нижче про роздільне сміття, інколи щоб виправилась ситуація достатньо дати людям можливість.
"Коли буваєш у якихось більш благополучних країнах та ходиш вулицями їхніх міст, то мимоволі звертаєш увагу на всілякі побутові деталі, які відрізняють їх від нас."
пфффф... покажи мені тих людей, які на це звертають увагу?
Пересічним мешканцям насрати на то всьо. Як бідним так і багатим.
Пересічні мешканці рідко бувають за межами України. З тих, що бувають - більшість на заробітках, їм не до оглядин інфраструктури. Більшість з залишку - туристи-автобусники, що фоткаються в позі "я с серйозною пикою на фоні якоїсь фігні" або бухають в олл-інклюзів.
Більшість звикла жити в межах своєї квартири, а поза нею - будь що буде. І вони ж купляють квартири в новобудовах, міняючи одні стіни на інші. Ще в мене є думка, що більшість може і хоче жити в ліпшому середовищі, але не створювати його своїми руками\головою. Най хтось інший зробить. А та меншість, яка і хоче і може робити ліпше для свого життя, просто потопає в болоті і з часом руки опускаються, розуміючи, що нічого кардинального вони не в стані поміняти, поки більшість цього не захоче.
Загалом кількість людей, яким не все одно, таки зростає, з'являються нові проекти. Просто ящо їх було умовно 10, а стало 50 чи 100, то все-одно на противагу їм 700 тисяч, яким пофіг. Коли ця пропорція стане достатньою для відчутних змін? Відкрите питання. Може якраз ще трошки лишилося.
Якщо дивитись глобальніше, то той волонтерський рух який мобілізувався з 2014, дає надію що не на стільки у нас "не такі люди"... а ще багато людей совка, які не бачили і не знають як буває інакше.
Comments 100
Доказ тому - наш громадський транспорт. Він гівно уже понад 20 років з дуууууже незначним прогресом. І схоже народ звик і не переймається тим.
Reply
Reply
Reply
Reply
Шкода, якщо ви вирішите кинути все.
Reply
Щодо кинути все мова ж ніби не йшла. Невже настільки похмуро все прозвучало?
Reply
> Щодо кинути все мова ж ніби не йшла. Невже настільки похмуро все прозвучало?
Може, я неправильно зрозуміла. Хоча зараз період такий, у мене в стрічці деякі люди перегоріли і перестали займатися тим, чим займалися. Одна думала про це, але вирішила лишитися.
Reply
І ще стелять новий тротуар по Кобилиці, безбар'єрність - не чули, тротуари напрямком стикують не завжди (а зигзамом тільки пяні ходять, "-" газон), смітники не передбачені.
Тому погоджусь з коментом нижче про роздільне сміття, інколи щоб виправилась ситуація достатньо дати людям можливість.
Reply
Reply
пфффф... покажи мені тих людей, які на це звертають увагу?
Пересічним мешканцям насрати на то всьо. Як бідним так і багатим.
Reply
а) не в тій країні
б) не в тому столітті (на 100 років раніше)
Reply
З тих, що бувають - більшість на заробітках, їм не до оглядин інфраструктури.
Більшість з залишку - туристи-автобусники, що фоткаються в позі "я с серйозною пикою на фоні якоїсь фігні" або бухають в олл-інклюзів.
Решта вже давно читають Шутюка :D
Reply
Ще в мене є думка, що більшість може і хоче жити в ліпшому середовищі, але не створювати його своїми руками\головою. Най хтось інший зробить.
А та меншість, яка і хоче і може робити ліпше для свого життя, просто потопає в болоті і з часом руки опускаються, розуміючи, що нічого кардинального вони не в стані поміняти, поки більшість цього не захоче.
Reply
Вплив меншості мізерний, значно простіше забезпечити комфортне життя собі й найближчому оточенню ніж намагатись зробити його комфортним для всіх.
Reply
Reply
Це виховує людей відповідно...
Reply
(The comment has been removed)
Наступного разу напиши про шведських циган))
Reply
Просто ящо їх було умовно 10, а стало 50 чи 100, то все-одно на противагу їм 700 тисяч, яким пофіг. Коли ця пропорція стане достатньою для відчутних змін? Відкрите питання. Може якраз ще трошки лишилося.
Reply
Reply
Leave a comment