Ukrainian Style. Частина 1.

Sep 17, 2014 20:53

Не знаю, як вам, а мені просто необхідно відпочити душею :-). Поговоримо про дизайн?
Журнал Архідея підготував добірку із сучасних дизайнерських інтер'єрів, в яких використано елементи украïнського народного стилю. Повну добірку із 52 фото можна подивитися тут, а я тут хотіла б у двох частинах відзначити деякі з них, прокоментувати, що особливо сподобалось, а в другій частині - звернути увагу на те, що ми не побачили. Цікаво? Тоді поïхали.

В першу чергу хотілось би відзначити ці два інтер'єри - номінація "украïнський кахель: доречне і гармонійне використання в сучасному/нейтральному інтер'єрі". "Дім в Київській області". Автори Оксана Моторна (кухня) і Борис та Ольга Меньковські (вітальня) - якось не зовсім зрозуміло, чи це один і той же дім чи ні :)




Коментарі зайві : дуже вдале використання, доречне і ненав'язливе. Ефект чудовий. Попри цеглу і дерево, кухня виглядає дуже сучасною і зручною - кахель, традиційні скляні і гончарні вигляди дійсно прикрашають ïï (а скляні бутилі допомагають інкорпорувати сюди металеві елементи, холодильник - дуже добре).
Моï особливі компліменти все ж за комин у вітальні. Дуже люблю. І щоб на цьому не зупинятись, поставлю сюди фото реконструйованоï цегляноï печі у будинку генерального судді В.Л. Кочубея в Батурині.




Бачите, яка краса? Чудо! Так що дизайнерам є ще над чим працювати - украïнський кахель це не тільки все таке дерев'яне а ля шалє із усіма віддінками коричневого. Пропоную дизайнерам йти далі в творчих пошуках :-)

Більше кахляних печей : стаття Батуринські кахлі гетьманської доби: подорож до Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця»

Наступна номінація - "сільська хата".



Виділю цю квартиру в Києві, автор Оксана Гудзик. Не зовсім зрозуміло, яким чином сюди потрапила матрьошка, мабуть, заблукала; не кожен зможе жити в такому інтер'єрі, але факт такий, що це мало не найкраща спроба передати атмосферу нашоï звичайноï сільськоï хати - такоï зворушливоï, світлоï, недисциплінованоï, милоï. Мімімі. Окрема відзнака за всебічне використання текстилю і передачу саме атмосфери, а не просто деталей.



В цій же номінаціï винесу отакий от будинок з Дніпропетровськоï області, автори Катерина і Валерій Кузнєцови. Я не зовсім люблю такий стиль, але чудово, я вважаю. Окрема відзнака за використання лав, килимів, різнобойних подушок. Моï компліменти за відтворення духу (навіть не стилістики, не елеметів стилю) украïнськоï хати в абсолютно такому сучасному і не-украïнському інтер'єрі - тут особливо цікавий, звичайно, відкритий простір, адже в украïнській хаті головна (а колись чи подекуди єдина) кімната абсолютно полівалентна. Не знаю, як ви, а я б з радістю вийшла б вранці на літню кухню терасу випити узварчику ранковоï кави, помилуватися Дніпром, погрітися на сонечку :)

Наступний номінант теж із Дніпропетровськоï області, автори Олег і Ліля. "Етномінімалізм". Вах. Тут навіть якщо не подобаються якісь рішення, все одно просто не можна не сказати вах. По-перше, ось фото екстер'єру, це, прошу уваги, спроба побудувати з нуля архітекторський сучасний будинок у вигляді традиційноï украïнськоï хати !








При чому переосмислення традиційноï хати на цьому не закінчується : на фото видно піч посередині дому (а довкола неï сходи), знову ж таки відкритий простір.
Ну і по-друге, ці прекрасні люди задумали схрестити украïнську хату із мінімалізмом. І деякі речі, як ми бачимо, дуже не погано вийшли - наприклад, килимова доріжка у мінімалістичній ванній кімнаті - дуже успішно. В цьому, мабуть, найбільша заслуга цього проекту - він наочно показує, що я і так знаю : яскраві елементи украïнського народного побуту просто прекрасно пасують до мінімалістичних інтер'єрів! В мінімалізмі завжди присутні якісь яскраві чи неординарні елементи, що притягають до себе увагу : масивні (і часто кольорові) твори сучасного мистецтва або якась екзотика на кшталт африканського примітивного мистецтва. То чого б не замінити цю деталь на украïнську? Дуже просто : що в Дніпропетровську, що в Лондоні чи Парижі.

Моя передостання номінація - "літня кухня". Ось вона. Дім в Киïвській області, автор Лариса Мисак. Ох, ах, хочу туди! :) В украïнському домі без літньоï кухні ну зовсім ніяк, це вже щось не те. Ну хоч би альтанку якусь в саду із лавками і великим столом (у прабабусі така була...і вид на безкрайні золоті поля вже скошеноï пшениці аж до обрію, за яким сідає величезне червоне сонце). Вставлю тільки одне фото, на сайті ще є з пічкою. Відмічу, звичайно ж, лавку.



Ну і остання, там-пам-парам, номінація - "будинок, в який я могла б вселитися прямо завтра чи навіть сьогодні, якщо покличуть" :))))
Будинок в Харківській області, автор Генадій Лещук. І казати нічого не треба, я просто туди хочу :)))







Друга частина буде згодом :)

Previous post Next post
Up