ПРОБАЧТЕ, ХОЧ МЕНІ ВСЕ ОДНО

Sep 20, 2014 19:56

Мені дуже дискомфортно жити в російській Україні. Але якщо жити в своєму місті, не дивитись телевізор, не слухати радіостанції і не перейматись толковими російськомовними текстами, то на мій вік вистачить. А дітей у мене немає...

Україна

Leave a comment

Comments 11

zimaj September 20 2014, 18:34:20 UTC
Наташ, не очень понятно, почему "дискомфортно жити в російській Україні". Что ты имеешь ввиду?
Ты знаешь, я поддержу тебя в любом случае.

Reply

100eva September 20 2014, 19:07:16 UTC
Это уже 23 года не имеет прямого отношения к России, несмотря на войну между нашими государствами. Но я не уложу сейчас всю цепь объяснений в этом буквоотведенном месте. Может быть, когда-нибудь...

Reply


tempika September 21 2014, 08:42:46 UTC
Недавно зловила себе на цьому відчутті. І, не дивлячись на те, що росіянка, і думаю я російською, мене це бісить. І я навіть можу тепер пояснити, чому.

На ковзанці вчора була сім*я з Росії, туристи. Батьки, троє дітей. І вони розмовляли такою чудовою російською мовою, яку я давно не чула (навіть від маман з її вчитальським прононсом). Приємна, інтелігентна мама, батько, - що чітко сказав дітям, як себе поводити на ковзанці, як бути ввічливими і акуратними. Який разючий контраст з донецькими, та що там казати, нашими місцевими суржиконосями. Бо те, на чому вони говорять, - це не російська мова, це її бидлуватий діалект, перепрошую. І те, як говорять диктори на РосТВ - це теж не російська мова, це її труп. І те, як розмовляють герої в серіалах типу Менти - теж. Але десь є російська мова, - жива і справжня. Як мене це втішило. Не можу до кінця убити в собі росіянку.

Reply

100eva September 21 2014, 09:06:18 UTC
Я знаю, що це неможливо вбити в собі. Але я дуже поважаю людей, які намагаються хоча б розумно примирити це в собі, а не створити собі психологічну новоросію.
А ще мені хочеться сказати всім молодим російськомовним сім"ям, які себе ідентифікують із цією землею: дайте своїм дітям коріння і батьківщину. Бо це вже не політичне і особливо не історичне, це людське.

Reply

tempika September 21 2014, 09:10:52 UTC
все так. треба просто зробити вибір, сказати собі, - я росіянка, але насамперед громадянка України, і це моя батьківщина. для мене виявилося якось дуже просто це зробити, - а чому не може так зробити, наприклад, моя маман, - я не розумію. я починаю вірити і не метафізичне існування Добра і Зла.

Reply

100eva September 21 2014, 09:21:16 UTC
У етнічних росіян це поклик крові, що, таке відчуття, теж є матеріальним. І тут все просто пояснюється, бо потрібні великі зусилля. А етнічні українці, які перейшли на російську мову спілкування, щоб їх не вважали селюками і відсталим людом (а це дійсно впроваджувалось), - особлива пєстня. А там у них пішли діти... і закрутилось. І там чужий, і тут не рідний...

Reply


u_o_i September 21 2014, 10:01:17 UTC
Аналогічно - щодо дискомфорту, але не все-одно. Маю дітей, і не маю анінайменшого бажання щоб вони жили у культурно ворожій державі. Не вважаю своєю російську країну, незалежно від її самоназви.
Щодо російськомовних - зеротолерація до патріотів такої держави і мирне співіснування з тими, що вважає себе росіянами.

Reply

100eva September 21 2014, 12:44:00 UTC
Дякую за відповідь.
Все одно стосувалось пробачте.

Reply


Leave a comment

Up