Настав час трошки розказати вам про місто, в якому я живу зараз.
Ніщо і ніколи не займе в моєму серці такого місця, як займає його Львів, тим не менше поділюсь з вами містом, яке захоплює мене все більше і більше... Його історією, тим, через що воно пройшло і де є зараз...
Короткий екскурс в історію
Місто було засноване у 1701 р. французьким офіцером Антуаном де Ламот Де-Каділлаком і назване Fort Ponchartrain du Détroit. Після приходу сюди британців у 1760 назву скоротили до Detroit. Лише у 1815 році Детройт врешті став американським містом, котре впевнено розвивалося завдяки своєму зручному розташуванню на Великих Озерах ( Great Lakes), міжнародному морському кордону з Канадою. Місто було світовим центром кораблебудування, початок 20 століття був золотою порою для міста, коли було збудовано більшість історичних архітектурних принад, особняків, віл, церков та театрів котрі збереглись до сьогодні.
Але все змінилось зі створенням тут першого заводу з автомобілебудування "Форд Моторс". Перший автомобіль FORD було створено саме тут у Детройті Генрі Фордом, котрий згодом скооперувався з іншими відомими виробниками автомобілів як Додж (DODGE) і Крайслер (CHRYSLER) і перетворили Детройт на столицю автомобілебудування.
Інтенсивний розвиток індустрії в першій половині 20 століття привабив в місто десятки тисяч американців, частково з півдня США і увійшло в першу четвірку найнаселеніших міст США налічуючи близько 3 млн. жителів. У часи свого розквіту, населення міста на 80% було білим. У зв'язку з розширенням автомобілебудування і потребою в дешевій робочій силі, все більше чорношкірого населення мігрувало до Детройту. Почалась боротьба за робочі місця, невдоволення рівнем оплати праці, почав розквітати расизм. З введенням в США "сухого закону" Детройт був джерелом поставки алкоголю з Канади, що також впливало на стан суспільства. З масовим припливом у місто низькосортового чорношкірого населення, білі інженери та інтелектуали почали продавати будинки, переселятись у передмістя. Разом з ними переселялись й представники сфери послуг, банкіри, лікарі. В результаті центральна частина міста була заселена населенням, котре працювало на низькооплачуваних роботах, жило на державні виплати або бездомних. Почалось безробіття й різко зріс рівень криміналу. Детройт став містом з найбільшою кількістю вбивств і кримінальних злочинів в США. Щоденно в перестрілках за наркотики чи на расовому підгрунті застрелювали десятки людей. Чисельність населення міста впала втричі. У зв'язку з нафтовою кризою 1973 року найбільші автомобільні американські компанії банкрутували, не будучи в силі витримати конкуренцію з набагато дешевшими японськими. Найбільший роботодавець в Детройті General Motors був на межі банкрутства. Задля втримання на ринку хвилями проводили масові скорочення по 12 тис. осіб. Люди залишались без роботи, потопали в кредитах, в низ забирали машини й будинки. Оскільки населення, що залишилось було на 90% чорношкірим, білі люди боялись виходити з дому. Настав період великого занепаду й депресії.
На цьому відео, Ви можете побачити, що сталось з одним з найбільш успішних у квітучих мегаполісів світу
Click to view
На початку 21 століття місто поволі почало оживати... Було відновлено центральну частину міста, споруджено чисельні бізнес-центри та хмарочоси, збудовано 3 казіно, побудовано 3 спортивні стадіони, відновлено готелі, реставровано театри. Владі дуже важко вдається повернути місту бувалу славу й статус, дати людям достатньо причин, щоб повернутися в місто.
Велику роль у відновленні міста відіграє місцевий університет Wayne State University в якому для студентів є буквально все. І я не жартую: 4 бібліотеки, ціла триповерхова будівля-спортзал, футбольне, волейбольне поле, басейн, інформаційний центр, кілька їдалень, всередині яких у студентів є вибір між Subway, MC Donald's, Pizza Hut, Starbucks і тому подібному. Безкоштовний wi-fi на всій території універу, продуктові магазини в кожному корпусі і в бібліотеках, безкоштовний настільний теніс, більярд, міні-баскетбол, ігрова кімната з play-station, проектор для перегляду фільмів, власний нічний бар... Чого там ще нема в списку? Будьте певні, там воно є. І все це входить у плату за навчання, яка для американців в середньому становить 8 тис. дол за рік, для іноземців 12. Крім того, пари у них відбуваються лише 3 дні на тиждень в середньому по 3 пари. Зі слів нашого місцевого друга, навчання не важке, за системою кредитів.
Кілька фото університету:
Центр міста тепер є повністю безпечним. Зірки світового рівня, вихідці з Детройту як Емінем і Клінт Іствуд взяли участь у відеопроекті компанії Крайслер (Chrysler) з метою відновлення колишнього настрою міста, закликаючи населення повертатися до Детройту й відбудовувати його
Ось приклади відео, де також можна побачити, яким Детройт є зараз:
Клінт Іствуд
Click to view
Емінем
Click to view
Загалом Детройт його жителі ділять на такі райони як:
Greater Downtown (сам центр міста, театри, стадіон)
Midtown (університетське містечко)
Corktown (найстаріший район міста, особнячки)
New center (бізнес-центри, хмарочоси, топ-готелі)
Eastern Market (арабський район, східний базар)
Спробую в наступних постах передати атмосферу усього, що я бачу, чую і відчуваю...
Буду рада вашим рекомендаціям і запитанням щодо того, щоб вам хотілось дізнатись про Motor City...Спробую провести спостереження.
П.С. Ніяких спостережень щодо кримінальних діяльностей і наркотиків не приймаю.