Севастополь

Nov 03, 2013 18:21



Південне місто з горбистим рельєфом, пронизаним вибіленими сходами. Приватна, часто котеджна, забудова перериває багатоповерхову, розтягуючи територію міста. Численні бухти з яхтами і військовими кораблями. Історичні, знову ж таки, здебільшого військові пам'ятки, сховані в тіні платанів і горіхів. Стара південна архітектура, перемішана з імперськими (превдо)класичними монументами і сталінськими ансамблями.

Севастополь - це російський полюс України. Зразу з вокзалів видно, як державні будівлі маркуються прапорами: російськими чи українськими. Причому, останні зазвичай висять поруч з прапорами Севастополя нарівні, а то й трохи нижче чи збоку. Коли в Криму як автономії це виглядає нормально - що національна символіка супроводжується регіональною, то тут муніципальний прапор радше легітимує державний. Окрім держустанов, прапори в Севастополі вішають на всі більш-менш офіційні будівлі на кшталт будинків культури.



Мій другий день почався на автовокзалі Ялти, звідки відкриваються чудові краєвиди:





Далі був Севастополь.





В Севастополі на центральних односторонніх вулицях прокладено виділені смуги для громадського транспорту. При чому, на відміну від Києва, вони використовуються за призначенням, а не для парковки. І навіть при ускладненні руху на моїх очах лише кілька водіїв дозволили собі виїхати на них.



В місті цікава система громадського транспорту. Крім тролейбусів (1 гривня 25 копійок) є ще маршрутки-богданоеталони і маршрутки-спринтери. Перші їздять як і львіські чи київські, зупиняються на кожній зупинці, беруть стоячих, коштують 2-2,50. Вони типу автобуси. Спринтери натомість беруть тільки сидячих, відповідно зупиняються лише за наявності вільних місць; каштують 3-3,50 вдень і 6 гривень з 23:00 до 6:00- типу маршрутні таксі.



Місцевий спосіб уникнути вуличних перейменувань, врахувавши побажання кожної зі сторін:



Біля вічного вогню школярі несуть почесну варту. Дико, як на мене, виглядає. Цей тоталітарний пафос лише профанує збереження пам'яті:







На набережній знову купа лавочок:









Покровський собор на Великій морській.











25 жовтня 2013

фото, подорож, місто

Previous post Next post
Up