Фізики не жартують. Наші науковці зварюють людську плоть і беруть участь у проекті колайдера

Dec 23, 2009 20:22


Я колись працював в одному виданні - і хотіли ми з колегами зробити дискусійний клуб, а в клуб цей запрошувати не всім відомих “експертів”, які кочують з ефіру в ефір і з колонки в колонку, а справжніх знавців і любителів своєї справи - науковців, бізнесменів, громадських активістів... Але “представник інвестора” мав іншу думку - щоб засідання цього клубу показували по телевізору, тож запрошувати туди варто якраз “упізнаваних” для тележурналістів осіб.
На щастя, мені не довелося брати в цьому участь. А от Олександр Акименко з бюро розслідувань “Свідомо” нашу мрію реалізував. Тож ZaUA.org не міг не підтримати cе благородне починання.

На публічну лекцію справжніх експертів ходив: Павло СОЛОДЬКО

"Зараз часто люблять вживати два словосполучення - “такая страна” і “треба звідси валити”. Ми вважаємо, що перше словосполучення треба казати з захопленням, а от щодо другого ми категорично проти, - говорить керівник “Свідомо” Єгор Соболєв. - Бо треба реалізовувати себе в Україні, а не втікати від проблем. Тому ми вирішили інформувати суспільство про те, які непересічні поміж них ходять (і їздять на метро) люди".

Проект “Платформа.Свідомо” збирається “інформувати суспільство” через організацію публічних лекцій, розміщення матеріалів в українських медіа (йдеться про щось на кшталт бази даних) і в соціальних мережах (“ролик Ксенії Симонової, який подивилося кілька мільйонів глядачів по всьому світу - це найбільший український телеканал”).

На першу зустріч запросили одразу трьох фахівців - молекулярного біолога, хірурга і фізика.



Я дам короткий витяг основних цитат з усіх трьох - і з доповідей, і з відповідей на запитання слухачів.

Першою виступала Наталія ШУЛЬГА - молекулярний біолог, яка кілька років працювала у США, а потім таки повернулася в Україну.

Ті, хто цікавиться українською наукою, мають знати її проект “Наукового клубу”.

Пані Шульга, до речі, у своєму виступі зосередилася не на молекулярній біології, а саме на реформуванні освіти і науки.

"В Україні освіта, наука й економіка - розділені. Існує авторитетний рейтинг посилань на наукові роботи: найбільше українське досягнення в ньому - 1613-те місце Київського університету імені Шевченка.

Проблема в тому, що наші вузи у загальній своїй масі - це сухий виступ викладача перед мовчазними студентами. Але викладачі повинні бути професійними дослідниками. Треба зробити наші вузи дослідними, щоб кожен студент винаходив велосипед на практиці.

Також я пропоную запровадити критерії ефективності досліджень - згідно з якими й визначати, хто ж із дослідників заслуговує на державну підтримку. А за дослідницькими університетами потягнеться й економіка.
Моя особиста думка - Національну академію наук реформувати зсередини неможливо.

Тому варто створювати нові наукові осередки - ключові лабораторії, центри досконалості... Прорив буде тоді, коли там набереться критична маса молоді".
Читати далі..

наука, цікаво

Previous post Next post
Up