Розпочнімо якнайвідважніше ніби гумористичну герменевтику Шевченкової премудрої культурної парадигми: "
дурити", "не дуріте", "
дурень", "
дурний" ітд. (Колись,
дурною головою,/Я думав, - горенько зо мною! +
Дурні та гордії ми люди/На всіх шляхах, по всій усюді, +
Я сам себе, дурний, дурю,/Та ще й співаючи.../Чи не дурю себе я знову/Своїм химерним
(
Read more... )
Comments 29
http://maidan.org.ua/arch/arch2007/1172210372.html
Недоянучареним, убогим землякам своїм в Украйні та Неукрайні
Дружнєє Посланіє Януковича
Янук скаже: «Ви - моголи ( ... )
Reply
Гадаю - вже можна мово-відважно та порохо-пророчо віршувати й про скороминущого та дарматривалого путїно-поклонника, москво-вірянина (член Московської Церкви?) Пороха - "в пусі й прасі" реторики та мово-віршування:
Прахапасланїє Пороха всім пухам та прахам:
Порох скаже - "Ви прах ( ... )
Reply
Далі про прах та пух та кацапослух - вже про суржико-фанетьїку-МФА: ед. ч. [fɐˈnɛtʲɪkə]: наш президент - то Парашенка! Отак вимовляє наш посол до ООН коли верзе й англійською! Сьогодні чував на Фокс Ньюз! А також: Нїкі Хелї- Нікі Гейлі. Вже впродовж трьох років війни - жодного українського дипломата не видно було в американських мережах: тепер чомусь напівсхаменулися. Гадають що знання про Україну Трампови та американцям - самотужки впадуть з неба москвоманною: те саме гадають і про українську мову! А бач - одне знають добре: "пафтарєнїє - масквамать кацапапрапаґандьі і каснаучєнїя"!
Пара-шенка каже: "Ви прах і пух -
Маєте кацапослух".
Ми суржиковкраїнці - ми без вух:
Ми без совісних та мовних скрух!
Пара рече: "Ви пара -
Паритесь на парашенканарах".
Ми прах, ми пух - й касна-окріп до пари:
За наш злочин - ти нам кара!
Reply
Reply
Шевченковіщун звідав очевидне!
Reply
Григорій Грабович
лютий 2016
Російська не тільки знемовлює та делогізує та знедержавлює українців - гірше: вона їх дегуманізує! (Мабуть саме отак мав би звучати постулат Шевченкового українського гуманізму!).
Давня справа:
Зрештою: концепт "псевдоморфоз" був впроваджений Шпенґлером - щоби зрозуміти також і спотворену російську культуру. Українцям дуже легко зрозуміти россоморфоз - як стратегію забування та виродження саме слов'янськости: росіянин зі своєю "ульібкай" та "абанянїєм" та "касна-касьімі ґлазамі" та "каснаїзьіком" та "касна-чілавєчествам" - вже геть безпорадно увідчужений од справжньої, органічної слов'янськости! ПрикладЄдине гасло в Академічному: тож замінімо "мистецтво" на "мову ( ... )
Reply
Чого нового й старого, свого й чужого ми можемо навчитись з отого й звідтіля? Ану навчімось своєї полеміки та граматики (не "азбуці", "граматиці", "чужому" - бо ото "русскаму їзьіку"!). Отож - було майже отак:
Скористаймося нагодою (постулат одвічної, довічної та доброзичливої педагогіки - все на користь мови!): "бо вони більш українські" - чи «бо вони українськіші«?
Як українськіше та влучніше та антисуржиковіше? Також добра нагода на тест МОВОПРИТЧОЮ та віршуванням (ба й віншуванням та заклинанням - також гожі реторичні та педагогічні засоби для примусової з природи освіти), де збігаються та перетинаються та узгоджуються вимоги різних мовних та культурних парадигм:
Анумо знову віршувать (Шевченко):
Українська граматика - українськіша ( ... )
Reply
Ану навчаймось заразом чогось історичного - сового-й-чужого: Димітрій (авантюрист-українець) був самозванцем в Московії, в Україні він й отепер би був правозванцем, не як ото всякі Пухо-Януко-Самозванці чи вже Прахо-Самозванці:
Глава 24.
НАЗВАННЫЙ ДИМИТРИЙ (Костомаров: "Русская-руська Історія"): Оцю історію - кожний українець мав би пильно, старанно, ретельно вивчити: вона написана українським пророчим духом соратником Шевченка (сам Шевченко був би був неможливим без решти українців навкруг нього!). Намовмо українців її прочитати українським умом та умінням - розумом та розумінням:
С деятельностью Димитрий соединял любовь к веселой жизни и забавам. Ему не по душе был старый дворец царей с его мрачными воспоминаниями. Он приказал построить для себя и для будущей жены два дворца деревянные. Его собственный дворец был невелик, хотя высок, и заключал всего четыре комнаты с огромными сенями, уставленными шкафами с серебряной посудой, комнаты были обиты персидскими тканями, окна занавешаны золототкаными занавесями ( ... )
Reply
Leave a comment