Перемовмо самодурів українців навчатися і чужого і свого - та домовмо текст Шевченка!

Mar 16, 2016 16:15

Розпочнімо якнайвідважніше ніби гумористичну герменевтику Шевченкової премудрої культурної парадигми: "дурити", "не дуріте", "дурень", "дурний" ітд. (Колись, дурною головою,/Я думав, - горенько зо мною! + Дурні та гордії ми люди/На всіх шляхах, по всій усюді, + Я сам себе, дурний, дурю,/Та ще й співаючи.../Чи не дурю себе я знову/Своїм химерним ( Read more... )

Leave a comment

harnack March 23 2016, 19:02:29 UTC
Шевченко і псевдоморфози гуманізму

Григорій Грабович
лютий 2016

Російська не тільки знемовлює та делогізує та знедержавлює українців - гірше: вона їх дегуманізує! (Мабуть саме отак мав би звучати постулат Шевченкового українського гуманізму!).

Давня справа:

Зрештою: концепт "псевдоморфоз" був впроваджений Шпенґлером - щоби зрозуміти також і спотворену російську культуру. Українцям дуже легко зрозуміти россоморфоз - як стратегію забування та виродження саме слов'янськости: росіянин зі своєю "ульібкай" та "абанянїєм" та "касна-касьімі ґлазамі" та "каснаїзьіком" та "касна-чілавєчествам" - вже геть безпорадно увідчужений од справжньої, органічної слов'янськости! Приклад.

Єдине гасло в Академічному: тож замінімо "мистецтво" на "мову":

ДЕГУМАНІЗА́ЦІЯ, ї, жін. Позбавлення або відсутність гуманістичного начала, гуманістичної суті (в мистецтві). Хоч при знайомстві з творчістю абстракціоністів передусім впадає в очі руйнування художньої форми, але ще більшим їх гріхом перед культурою є дегуманізація мистецтва (Комуніст України, 2, 1963, 60); Абстракціонізм.. саме і являє собою той ступінь.. дегуманізації мистецтва, який призводить до цілковитого розпаду художньої творчості, до втрати нею будь-якої духовної функції (Літературна Україна, 26.III 1963, 4).

Про дегуманізацію на москфо-фермі - прадавня чутка та вістка...

Reply


Leave a comment

Up