4 вересня 2010 р. - 25-ті роковини смерті Василя Стуса. Як краще вшанувати поета в такий день? Звичайно, читаючи його твори.
Десять сніжнів, зо два брудні -
це і літо і зима.
Ой і роки ж замарудні,
розтриклята Колима!
(
Палімпсести, Частина 2)
Які цікаві слова! Це вже точно не запозичення. Сніжні місяці - сніжні. Брудні місяці - брУдні.
Можливо, хтось знає
(
Read more... )
Reply
Етимологія оказіоналізмів лишається етимологією, так що не офтопить топікстартер.
Літературознавство - не наука і воно вже точно на походження тих чи инших слів не відповість :)
Reply
Reply
Не розумію, до чого ця репліка, якщо чесно :donno:
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Так і моє зауваження було - не стільки про необхідність _вшанування_, як про необхідність філологічного _дослідження_ творчості Стуса, і з точки зору етимології його неологізмів - також. Я просто вражений, як мало написано на цю тему! Нічого не можна знайти!
Reply
Reply
Шикарна тема для філологічної дисертації! принаймні для статті в філологічний журнал... Хіба нефахівець може написати щось подібне? Але виглядає, що фахівці теж не пишуть... В інеті, принаймні, я не знаходжу.
Reply
Reply
Я не сприйняв ці слова як неологізми. На Кіровоградщині слово "марудний" є звичайним словом ("марудна справа", наприклад - обтяжлива, непевна; ну і "розтриклята" теж не викликає відчуття нового слова. Сприймається як варіант слова "розпроклята").
Reply
От-от. Теж саме можна сказати і про "сніжень", який має значення "сніжний місяць" (не думаю, що автор тут хотів вказати на січень саме в старослов'янському чи сучасному білоруському його значенні).
"Брудень" таки дійсно є авторським неологізмом чи оказіоналізмом, але етимологічно досить простим, - очевидно від поєднання слів брудний грудень. Але це слово все-таки було авторською грою слів і, на відміну від "робота" чи "ліліпута", поза авторським контекстом не використовується.
Reply
Жодне з вигаданих Стусом слів неологізмом не стало.
Reply
Можливо, тому, що поезія Стуса просто замовчувалась? Фактично знищувалась? Люди просто не знали його вірші, не вивчали їх, не цитували...
Можливо, ще не пізно?
Reply
Leave a comment