Leave a comment

polar_bird November 10 2012, 21:18:46 UTC
Останнє питання, яке варто поставити: наскільки впливовими в середовищі ОУН були ідеї, які проголошував Колодзінський? Немає підстав уважати, що його праця набула статусу офіційної доктрини ОУН. Немає даних про те, що Провід ОУН будь-коли офіційно затверджував «Воєнну доктрину українських націоналістів». Ми можемо обґрунтовано припускати лише те, що серед активу ОУН існувала група, яка дотримувалась радикальних поглядів і на майбутнє повстання, і на вирішення «польського» та «єврейського питань», і на перспективи майбутньої «української імперії». Дальші дослідження мали б з’ясувати низку питань: наскільки численною і впливовою була група однодумців Колодзінського; наскільки відомою була його праця серед членів організації; нарешті, чи існував зв’язок між теоретичними викладками діячів ОУН 1938-39 рр. і практичними діями ОУН-Б і УПА під час Другої світової війни?

Ідеї, що їх виклав Колодзінський у своїй «Воєнній доктрині», безперечно, були не лише його ідеями, а відображали погляди найбільш радикальної течії націоналістичного руху. Їх відгомін можна простежити, зокрема, в документах ОУН-Б часів Другої світової війни[40]. Якою мірою подібні ідеї вплинули на практичну діяльність ОУН під час війни? Це питання поки що залишається відкритим.

Reply

forko November 10 2012, 21:28:03 UTC
от це якраз правильний висновок.

Reply

polar_bird November 10 2012, 21:30:59 UTC
але факти такі: адепти цих поглядів були, вони були в ОУН далеко не в статусі рядових, тому вважати акцію нищення польського населення чи терор проти "інакомислячих" українців імпровізацією, відповіддю на воєнні обставини - як мінімум недоречно.

Reply

forko November 10 2012, 21:36:01 UTC
Міжвоєнні обставини теж міжнародній любові не сприяли. на жаль.

Reply

polar_bird November 10 2012, 22:52:02 UTC
ОУН сама по собі була творцем цих самих обставин. і творила їх цілком у дусі часу: спочатку у дусі фашизму (той же Колодзінський тусив у Італії), а після 1935 - у фарватері націонал-соціалізму. 1944 обставини ся змінили: ОУН(б) переорієнтувалась на англо-американські цінності.

чи могла історія бути інакшою? - це ж можуть запитати і наші німецькі чи італійські колеги. вона була такою, якою була - треба мати сміливість це визнати.

Reply


Leave a comment

Up