"Вас вітає Тернопільщина
Край історичних фортець, унікальних печер та релігійних святинь"- так охарактеризовує цей край текст на одному із біг"мордів" на межі Тернопілля-Хмельниччина... Ну,ми тут не вперше,тож знаємо на що сподіватись і що можна очікувати).
Річка Стрипа
Чудовий шлях
Ото промчишся свого часу тако галопом по всіх значних та цікавих містах та місцях,повизбируєш ті "родзинки" із карти пам*яток,намилуєшся ними,то вже й через певний час починаєш помічати і те непримітне та на перший погляд нецікаве. А виявляється,що у багатьох таких об*єктів,із особистого списку "Другорядне", також є своя цікавинка,свій характер. От одне лише "але" в таких випадках: якщо такого роду об*єкт знаходиться відносно неподалік,ну,хоча б в межах області,то спокійненько собі їдеш до нього та й милуєшся-фіксуєш,а от якщо далеченько,то... То просто дорогою від "важливого" до "красивого" робиш ще й зупинку біля "несуттєвого"(суто суб*єктивно).
Неідентифікований храм біля Язлівця
Церква(каплиця?) + скелет дзвіниці
Частенько таким чином в об*єктив портапляють різноманітні об*єкти-від храмів-каплиць і до промислових цікавинок.А вже через певний проміжок часу,переглядаючи-сортуючи знимки,пробуєш ідентифікувати це "дещо".Не завжди успішно,іноді загадка так і залишається загадкою ще на довгий період. Оце зараз не можу розібратися із храмом, що на верхніх знимках. Десь біля Язлівця,в декількох хвилинах їзди,чи й не на самій околиці села (як варіант-Новосілка),а конкретно-не знаю..
Костел Св.Антонія(1902р.?) в с.Верхняківці
Патріотичний костел-каплиця при дорозі
Патріотична неоготика у Верхняківці притягує погляд,а додавши ще до загальної картини гарненький краєвид на задньому плані отримуємо, вуаля- повноцінну цікавинку,варту того,щоб зупинитись та витратити на неї декілька хвилин із свого розписаного графіку мандрівки).
Церква св. Архистратига Михаїла(1816р.) з дзвіницею у с.Пищатинці
Масивна двоярусна дзвіниця
Храм Михаїла з бароковою маківкою
Спочатку,не розібравшись,я відніс храми у селі Пищатинці до Висічки. Ого,думаю,ніби й не бачив такого в інеті,але,по правді кажучи,я цікавився лише залишками замку,то міг і прогледіти решту представників історії та архітектури.Але ж ні і ще раз ні,таки не Висічка,а сусіднє село,границі між якими досить таки розмиті. Пищатинці. маємо цікавенький костел та мурований храм з 1816р.
Костел (1914р.?) в с.Пищатинці
Храм.Тил
Залізничний міст-віадук (1896р.) в с.Плебанівка
Віадуків в Україні не так вже й багато,а якщо їх ще й порох історії притрусив.. Однозначно в колекцію!
На семи "ногах" (биках)
Овальна вежа-рондель Теребовлянського замку
Про Теребовлю,а особливо замок,не повторюватимусь,лише
перенаправлю).
Вхід на внутрішнє подвір*я попри одну із веж
Відновлений у 2012р. пам*ятник Софії Хржановській(дружина коменданта фортеці)
Звичайно,в Теребовлі і крім замку є на що поглянути,тож розраховуйте виділити сюди хоча б 2 години часу(ну,мені колись вистачило й години,але це шалений темп!).
Вакантне місце для портрету достойника
Вежа декорована зеленню
Доречі,перебуваючи в Теребовлі власним транспортом не пропустіть можливості оглянути два чудових залізничних мости-віадуки,які знаходяться поблизу містечка на відстані бл.4км. по обидва боки від нього,в населених пунктах Плебанівка (див.вище) та Кровинка (
отут).
Вежа-бастея(рондель)
Віконця з бійницями
Гуляючи стінами вежі-бастеї(так,ви це будете робити,це роблять фактично всі) потрібно бути вельми обережним,так як найкраще місце для селфі,може виявитись найслабкішим місцем у мурі і тоді. Короче,ще один пам*ятник під стінами твердині буде недоречним.. Але панорами на місто звідти чудові!
Стіна
Панорама містечка
Панорама містечка-2
І наостанок,оскільки зараз такий час,що мандрувати зась,то з*явилася можливість більше аналізувати та планувати.На майбутнє!
Панорама містечка-3
Погляд вниз