Маловідомі,але не забуті. Ч.11

Nov 07, 2019 00:52

 Виїхав у справах,а вдалося поєднати корисне з приємним. І до того ж так вдало поєднати,що додому повертався уночі. А все той День села у Купичволі,то колега,який там проживає,та домашнє винце,та дискотека біля "клюбу",та...
Про що я там...ага: Боянець,-в історичних документах  вперше згадується у 1648 р. в зв'язку з нападом татар. За переказами село заснував боярин, звідси, вважають, і походить його назва (Бояринець, згодом - Боянець).


Храм Св. Арх. Михаїла (1836р.), с.Боянець


Церква та дзвіниця


Існуюча дерев`яна церква була збудована у 1836 р.(за іншими даними - 1840 р.) стараннями о. Г. Телесницького на місці давнішої, теж дерев`яної.Розташована у східній частині села, за 300 м. на північ від головної вулиці, на підвищенні, біля житлової забудови. Реставрована у 1897 р.,тоді ж зведена нова баня над навою. Храм був закритим протягом 1951- 1989 рр.
Тильна сторона з старим розп*яттям


Відома композиція


Під час ремонтних робіт, проведених громадою у 1990-1991 рр., стіни церкви від самих підвалин були ошальовані дошками "в сосонку",та вже під час останнього ремонту їх оббили фальшбрусом,а дах перекрили блискучою бляхою. В сер. 1990-х рр. стару деревяну стовпову дзвіницю, розташовану на південний захід від церкви, замінили новою мурованою з цегли спорудою, вкритою пірамідальним наметовим дахом. На прицерковній території є невелика крита сцена для проведення релігійних заходів.Панорама


Млин (поч.20ст.),с.Боянець


Церква у Боянці більше відома іконою "Христос - палаюче серце", яку після реставрації у Львівському історичному музеї у 2005 р. повернули на первісне місце. Ікону в 1900 р. намалював монах оо. Василіян М. Шурма. Старожили села розповідають, що ікона "Христос - палаюче серце" має чудодійну силу. Зокрема, під час Першої світової війни поранений австрійський вояка, повертаючись додому на милицях, зайшов до церкви і довго молився біля образа Христа.Сталося диво- чоловік став на власні ноги і, залишивши у храмі милиці, повернувся додому. Приїхавши сюди в міжвоєнний час, він привіз зі собою на знак подяки два маленькі платинові сердечка, які причепили до намальованого на образі серця Ісуса. Ще до закриття церкви 1946 р., милиці солдата і сердечка зникли. У 1973 р. радянська влада вивезла ікону -  церква тоді не діяла, і образ вилучили як такий, що ніде не значиться. Декілька років поспіль мешканці села безрезультатно розшукували вивезений з їхнього храму образ. До Музею історії релігії він потрапив із Львівського історичного музею. Відновили ікону  реставратори Галина та Петро Скоп.
Фото


Буділя млина після пожежі 2018р.


На поч.1900-их рр. в селі споруджено триповерховий цегляний млин, котрий пропрацював більше століття і у 2000-их рр. був закритий. 1 червня 2018 р. в будівлі колишнього млина виникла пожежа,-вогонь знищив дах та дерев'яне перекриття старого млина.
Панорама


У село Купичволя випадково не потрапиш,оскільки знаходиться воно осторонь від траси (бл.6 км.). Туди потрібно їхати навмисне.
 У 1903 р. стараннями пароха села, о. Михайла Грушкевича, на місці давнішої була збудована нова деревяна церква за проектом архітекта В. Нагірного. У 1945 р. вона згоріла.
Костел-каплиця Св. Івана Хрестителя(1925р.), с.Купичволя


Дзвіниця (один із дзвонів-1925р.)


У стилі закопанської сецесії


Мешканці пристосували на церкву покинутий польський костел-каплицю, збудовану у 1924-1925 рр. в  стилі закопанської сецесії і освячену під назвою св. Івана Хрестителя. До 1944 р. в каплиці служили римо-католики, опісля вона використовувалася як церква Воздвиження Святого Хреста( Св.Євхаристії?). Недалеко на захід від неї збудовано нову муровану церкву.
Коронований хрест,та все ж похилився..


Фото з калиною


Фото з калиною-2


Стара церква розташована в північній частині Купичволі, на маленькій ділянці, близько житлової забудови. Будівля зведена з різаних деревяних брусів на цегляному підмурівку. На жаль, галереї зашиті, що спотворило первісний вигляд будівлі. Стіни будівлі складаються з відкритого зрубу. На північ від костелу розташована проста за конструкцією дзвіниця з двома дзвонами.
Церква Прсв.Євхаристії / костел-каплиця Св.Івана Хрестителя


Вівтар + ризниця (прибудована пізніше)


Територія навколо храму умовно розчищена,кажуть в святині проводять реколекції та катехизації.
А свято села тут святкували 8 вересня,хоча можливо дійство прив*язане не до конкретної дати,а до другої неділі вересня.
Двосхилий дах


Інфоджерело тут, а також привіт моєму колезі,який проживає в с. Купичволя,та можливо колись почитає цей пост).
Панорама

Львівщина, храми, мандрівки, Купичволя, Боянець

Previous post Next post
Up