Маловідомі,але не забуті. Ч.10

May 25, 2019 23:55

  Веловилазка вже давнього на сьогоднішній час квітневого дня 2015-го року.Було цікаво. Продовжую натискати на педалі,-позаду ось ця частина шляху,попереду те,що покажу зараз. Педалюємо!







Старезна "гребінчата" дорога


Панорама


Новозаснована дочірня церква збудована у 1904 р. з матеріалу старого храму 1767 р. з с.Себечів.  В 1957 - 1989 рр. церква стояла зачиненою, в ній був влаштований склад колгоспного зерна.
Храм стоїть біля центру села, на підвищенні, біля дороги і житлових будинків. Будівля тризрубна, на бетонному фундаменті. На південний-схід від святині розташована цегляна стінового типу дзвіниця, на якій  висить тільки один дзвін.Народний дім. Був...


Церква Положення Пояса Пр. Богородиці (1904р.) в с. Лешків


Дзвін


Наступним у мене по маршруту село Русин, у якому є свій дерев*яний храм( власне за дерев*яними церквами цього дня я й "полював").
Храм. Тил


Церква та дзвіниця


Попередня дерев'яна церква походила з XVIII ст. У 1878 р. збудовано існуючий храм, а перед 1895 р. - муровану стінну дзвіницю. Виселені у 1946 р. мешканці повернулися до своїх місць у 1955 р. Церква стояла зачиненою протягом 1956 -1989рр. Використовувалася як склад зерна.
 Деревяна церква стоїть у центрі села, в долині, на невеликій ділянці. Підвалини тризрубної будівлі поставлені на цегляний підмурівок. Вівтар гранчастої форми, має прибудовані з обох сторін ризниці.
І про всяк випадок: інформацію для даної оповіді взяв звідси.За секунду до сигналу "Тривога!"


Церква Св. Апостола Євангелиста Луки (1878р.) в с.Русин


Мурована дзвіниця


Про історію села,як і про попереднє(Лешків),та й багацько інших-не знайшов жодної інформації. Два-три речення з Вікі-нема сенсу копіювати..
Іконостас


Храм.Тил


Храм в оточенні дерев


Шикарні й водночас прості до примітивізму сільські сюжети гармонійно змінюють один одного,періодично потрапляючи в об*єктив та залишаючись на цифровому носії..
Провінційний пейзаж


Провінційний пейзаж-2


Церква Різдва Пр. Богородиці (1899р.) в с.Перемисловичі


Село Перемисловичі. Вперше парафія згадується у 1578 р. Попередня дерев'яна церква походила, ймовірно, з XVIII ст.  У 1850 р. її відновлювали. У 1899 р. зведено існуючу дерев'яну церкву, а наступного року вимуровано дзвінницю. Святиня була зачинена з 1946 по 1989 р. Церква розташована на ділянці неправильної форми, яка з усіх сторін оточена дорогами.
На церковному подвір'ї збереглися два деревяні хрести. На одному з них напис: "Хрест сей місійний! Відновлений 1990 року на місці бувшого 1914 року, та на честь відновлення християнської віри!".Дзвіниця


Храм.Профіль


Римо-католицька громада села у 1899 р. звела невелику дерев'яну філійну каплицю. По 1945 р. її перетворили на колгоспний склад. Після проголошення незалежності України каплицю спочатку не використовували, а згодом по ремонті почали проводити у ній богослужіння.
 У селі є два ставки ,млин та цегельний завод.
Фото


Церква Свв. Кузьми і Дем'яна (1871р.) з дзвіницею та огорожею в с.Цеблів


Храм.Профіль


Сусіднє село Цеблів детально описане у королівській люстрації 1565р.(?). Документи 1564-1565 рр. засвідчують існування в селі парафії. Існуюча дерев'яна церква збудована у 1871 р. на місці давнішої, теж дерев'яної. Від виселення українців у 1946 р. до 1989 р. стояла зачиненою і використовувалася на склад зерна.
Тут місцеві дівчата сформували монаший дім. Вони спершу мали намір увійти до вже існуючого в сусідньому Жужелі ( с. Жужеляни ) монастиря сестер-служебниць, заснованого о. Єремією Ломницьким, однак їх там не прийняли. Так 1898р. постало Товариство святого Йосифа-Обручника (нині - Згромадження сестер-йосифіток), котрим до кінця свого життя ревно опікувався о. Кирило Селецький. До речі, будинок цього Згромадження стоїть поблизу церкви.Панорама


Дерев*яний храм Свв.Кузьми і Дем*яна


Місцева святиня розташована поблизу центру села, при дорозі, на підвищенні. Велике церковне подвір'я обмежене цегляним муром. Церква тризрубна, триверха, до вівтаря гранчастої форми з півночі прибудована ризниця, до якої, уздовж північної стіни нави зробили ще прибудову на ширину піддашшя, яке оточує церкву. Бабинець від заходу має рівноширокий присінок з трьома дверима. Цікаво, що на причілку його даху зробили два віконечка.
На захід від храму знаходиться мурована, стінового типу дзвіниця, а на південь - деревяний, пам'ятний хрест з двома табличками. На одній з них напис: "Спаси свою душу". Свята місія 4.VIII.-9.VIII. 1996 с.Цеблів.".Шахта "Степова"


Церква Св. Дмитра (1683р.) в с.Ванів


Найстаріший на Сокальщині дерев*яний храм знаходиться в селі Ванів. В кін. XVIII ст. під будівлю підвели нові підвалини і стендари. Обновлена у 1886 р. та прикрашена живописом пензля Заблоцького з Кристинополя ( м.Червоноград ). Проєкт 1938р. архітектора Євгена Нагірного, який передбачав розширення бабинця і оточення його опасанням, частково реалізований у 1939 р. Церква у 1955 р. зачинена, згодом пограбована. З 1990 р. діюча.
Найстаріший дерев*яний храм Сокальщини


Святиня.Профіль


Різьблена скульптура з паскудною "прикрасою"


Було б непогано,якби про ці села знайшлося побільше інформації..
Церква.Тил


Фото

Ванів, Русин, храми, дзвіниця, Львівщина, Лешків, Перемисловичі, мандрівки, Цеблів

Previous post Next post
Up