але ж це треба десь сировину для ниток брати... ;))) Для цього, мабуть, не завадить завести невеличку грядочку з конопелькою і вивчити технологію її обробки. )))
Ну, грядочку з синім льоном також можна, а ще начесати собак, котів... Скрарбище! Просто згадка про ті рукі, які тяжко працювати, щоб одягнути/накрити/простелити родині. Надю, хоч трошки, але треба попрацювати, щоб агрегат не застоювався без діла. Дякую за створений родинний настрій і спадковість ручної роботи... Дякую, дуже гарні фото дуже гарної речі!
Таню, а як попрацювати? Відремонтувати її? Найбільше, що я поки що змогла зробити - це примусити дядька зняти прялку з горища. ))) Ну трішки протерла її. Там вже й деревина розвалюється. Що ж я можу? Я в селі буваю, добре, якщо хоч раз на рік. (((
Ну, якби не бувала взагалі, то ми б не побачили... Прикро, що втрачаємо такі навички і традиції... Може, колись і такий антикварний хендмейд стане в моді?
коротєнечко мінут на 40n_tsynaikoJanuary 22 2011, 11:24:52 UTC
От зараз мене на ХВілософію проб'є... Мені задається шкодувати про втрату подібних навичок - це все одно що шкодувати про те, що живемо тепер не в печерах, а в квартирах. ;) Розвиток цивілізації, технічний процес і всьо такоє... Тепер ручне прядіння переходить в розряд хоббі та задоволення, а не необхідності. Хіба ж наші бабусі не зраділи, коли з'явилась можливість купляти промислові нитки, тканини? Та вони ж перші почали їх купляти (і в моїй скрині є сорочки з магазинної тканини, хоч, правду кажучи, вони гірші з ті, що з домотканих полотен), бо це ж стільки часу звільнилось. Бо до того пряли-ткали не від великої охоти, а від необхідності. Але ж є люди, котрі і зараз хочуть опанувати ці вміння і опановують їх. Тож не все так песимістично. )))
Re: От щоб я робила без френдів?tildasJanuary 22 2011, 11:48:23 UTC
вот тебе еще современные цацки на облизаца) хочу всё)) особо ткацкий станок. мой прадедушка для себя сам проектировал и строил, правда до меня токи фотка дожила где он за станком сидит.
Re: От щоб я робила без френдів?n_tsynaikoJanuary 22 2011, 14:16:53 UTC
ага, і налагодити власне виробництво і вовни й пряжі різної для валяння ;)
От чого не було, того не було. Ткацький верстат могли собі дозволити не всі, лише заможніші, а інші тільки в оренду його брали (це навіть мама моя пам'ятає).
Та, схоже, що і в нас народ починає цим цікавитись. Достатньо почитати коментарі трохи вище. А в мене вже з'явилась ідея "фікс": привезти чоловіка в село і примусити його відновити прялку. Тріщини позамазувати шпаклівкою для дерева, десь щось прибити, шків натягнути, можливо, навіть полакувати. Але не знаю, коли то можна буде зробити.
Comments 27
Reply
Для цього, мабуть, не завадить завести невеличку грядочку з конопелькою і вивчити технологію її обробки. )))
Reply
Reply
Reply
Reply
Що ж я можу? Я в селі буваю, добре, якщо хоч раз на рік. (((
Reply
Reply
Мені задається шкодувати про втрату подібних навичок - це все одно що шкодувати про те, що живемо тепер не в печерах, а в квартирах. ;) Розвиток цивілізації, технічний процес і всьо такоє... Тепер ручне прядіння переходить в розряд хоббі та задоволення, а не необхідності. Хіба ж наші бабусі не зраділи, коли з'явилась можливість купляти промислові нитки, тканини? Та вони ж перші почали їх купляти (і в моїй скрині є сорочки з магазинної тканини, хоч, правду кажучи, вони гірші з ті, що з домотканих полотен), бо це ж стільки часу звільнилось. Бо до того пряли-ткали не від великої охоти, а від необхідності.
Але ж є люди, котрі і зараз хочуть опанувати ці вміння і опановують їх. Тож не все так песимістично. )))
Reply
Як це цікаво та романтично - старі речі на горищі
Reply
Reply
Reply
Схоже, що процес зовсім не відрізняється. Що в старих, що в сучасних, що в електричних - суть одна http://www.dog-yarn.ru/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=108&Itemid=70.
Reply
особо ткацкий станок. мой прадедушка для себя сам проектировал и строил, правда до меня токи фотка дожила где он за станком сидит.
Reply
От чого не було, того не було. Ткацький верстат могли собі дозволити не всі, лише заможніші, а інші тільки в оренду його брали (це навіть мама моя пам'ятає).
Reply
(The comment has been removed)
А в мене вже з'явилась ідея "фікс": привезти чоловіка в село і примусити його відновити прялку. Тріщини позамазувати шпаклівкою для дерева, десь щось прибити, шків натягнути, можливо, навіть полакувати. Але не знаю, коли то можна буде зробити.
Reply
Leave a comment