Дощової днини у РЦСМ «Арт-Шик» зібралось чимало знаних та заможних вінничан, а також відомих киян від моди та мистецтва. Всіх ці люди були гостями Людмили Бушинської, яких вона запросила заради презентації свого нового проекту. Розповідаючи про колекцію екстраординарних вишиванок, відома дизайнерка запросила присутніх друзів та партнерів об’єднатися заради справді доброї мети.
У своїй емоційній промові на презентації проекту, Людмила Бушинська розповіла про своє бажання робити щось корисне для країни у цей важкий час. Її ідея - проведення фестивалю для обдарованої молоді з обмеженими можливостями «Золотий птах». «Моя особиста позиція: Добро, Милосердя та Любов - це те, чим треба керуватися в житті» - ці слова буди вимовлені з щирим хвилюванням і без надмірного пафосу. Отже, тим, хто зібрались, було запропоновано поєднати свої сили, можливості, снагу та розум навколо ідеї благодійного щорічного пісенного фестивалю для дітей та молоді з обмеженими можливостями. І заклик було почуто!
Click to view
Для збору коштів на фестиваль пані Людмила виставляє на аукціон найсвіжіші та найкреативніші творіння її ТМ «Рута» - «Чарівні вишиванки». Це міні-колекція з сорока лляних сорочок, як чоловічих так і жіночих, різних, але класичних за кроєм. А найголовніше - вони всі рясно вкриті вишивкою особливими білими нитками. Гаптування сорочок має властивість змінювати колір у променях сонячного світла. Вважається також, що свого відтінку вишивці надає внутрішнє тепло людини, що носить сорочку.
Чари у вишиванок мабуть й справді незвичайні та дієві. Про це свідчать відомі люди, які приміряли «Чарівні вишиванки» на себе та позували в них для фото заслуженому художнику України Володимиру Козюку. Спів-засновниця Українських днів моди Ірина Данилевська розповіла, як колір ниток на сорочці, яку вона одягла, став жовтим. Виявилося, що це символізує силу та творчий пошук. «Цей проект діятиме на підтримку обдарованих дітей, на підтримку нашого українського мистецтва, на майбутнє України», - так пояснювала впливова представниця української фешн-індустрії своє бажання взяти участь у проекті. Причарована вишиванками і ведуча та модель Марися Горобець, яка вже кілька років поспіль є палкою прихильницею одягу від ТМ «Рута» та обличчям марки. Вишиванку також приміряли міністр культури Євген Нищук, боксер В'ячеслав Узелков, скульптор Олег Пінчук, дизайнер Володимир Подолян, соліст гурту «TIK» Віктор Бронюк, телеведучий Юрій Горбунов, красуня Ярослава Куряча, акторка та телеведуча Тала Калатай, співачка Анастасія Приходько, лідер гурту «Haydamaky» Олександр Ярмола, красуня Ольга Стороженко та багато-багато інших.
Click to view
Крім усіх своїх чар, створені з любов’ю вишиванки ще й були освячені отцем Валерієм у вінницькому храмі Георгія Побідоносця. Сам отець Валерій та його дружина, відома співачка Ірина Швець, також стали учасниками проекту.
Відмітила вишиванки навіть Книга рекордів України: їх було відзначено як «вперше створений арт-витвір, колекцію національного одягу, що змінює колір під променями сонця». Відповідний сертифікат урочисто вручили пані Бушинській.
Click to view
Окрім того, для гостей вечора звучала гарна музика у виконанні співачки та телеведучої Ангеліни Моняк, заслуженої артистки України Ірини Швець та київського квартету «Delicate». Невимушене спілкування у дружній атмосфері передувало благодійному аукціону і справді налаштувало всіх присутніх на потрібний лад - сім чарівних вишиванок допомогли отримати 80 000 гривень на проект, метою якого є реалізація музичних талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями. Учасники торгів були у чудовому гуморі, адже все піде на добру справу. Ціна за одну вишиванку коливалась від семи до десяти тисяч гривень. Найближчим часом такі благодійні аукціони відбудуться у більшості великих міст країни.
А вже навесні має відбутись перший фестиваль для обдарованої молоді з обмеженими можливостями «Золотий птах». Для його переможців шлях буде відкрито на міжнародний фестиваль у Польщі, що відбуватиметься у липні. Іноземним партнером фестивалю-конкурсу «Золотий птах» виступив Фонд ініціатив для людей з обмеженими можливостями «Pro Omnibus» (Республіка Польща), який проводить щорічний музичний фестиваль для молоді з обмеженими можливостями «Чехочинські творчі зустрічі». Отже, планів у Людмили Бушинської чимало. «Ми повинні єднатися навколо нашої багатовікової культури та національних традицій, адже немає культури - немає нації», - з таким закликом у організаторів все повинно здійснитись.
БІЛЬШЕ ФОТО ТУТ