пам'ятай друже... (частина друга)

Sep 07, 2010 02:09


Основною метою Лісової школи є підготувати кваліфікованих булавних-інструкторів та бунчужних-провідників для таборів пластового юнацтва, які завжди будуть виконувати свої обов'язки згідно із кредо Абсольвента Лісової школи. 
© 1964-2010, МВТ "Лісова Школа"


 
  


Другу половину липня і початок серпня, вбирав я вологу поблизу с. Славське в урочищі Гнилий Потік. Ідеальний пластовий табір, чи я б краще сказав - ідеальний курінний табір. Все геніальне - просте! Нічого незвичного, незвичним був лише темп і якість проведення табору, ну і звичайно, набагато кращий рівень учасників. Класно знати,  що кожен з учасників достатньо досвідчений в практичному пластуванні, і можеш розраховувати на кожного. Класно ловити кайф, від того як можна швидко і якісно зробити заплановане і навіть встигнути більше, без перебільшення, "за лічені хвилини"... Такий собі тренінг цінування часу, і ставлення до роботи.  
Приємно знати, що гурток "Маківка", з яким я жив ці два тижні, став найкращим гуртком за підсумками табору.
Будівельно-інженерний, лісозаготівельний, часозбережний... Чи як там ще...



  


пластування:live
26.07 понеділок
На терен ЛШ завітала справжня карпатська лисиця, яка стала улюблинецею таборовиків.

27.07, вівторок
Ранок. свисток бунчужного. Вставання. Вже увійшли у звичку мокрі і дощові дні. Проте це не заважало переводити програму і дух учасників Лісової Школи ні на ноту не впав.
Унікальність сьогоднішнього дні полягає у створенні Першого пластового таборового оркестру імені 17-ти ліття відновлення Лісової Школи в Україні. До складу оркестру входять музики з сопілками, барабанами, дримбами і гітарами. Неперевершений концерт, аплодисменти і бурні овації лунали по усьому урочищі Гнилий потік.

28.07, середа
П'ятий день Лісової Школи. Сьогодні нас чекала приємна несподіванка. Небо випустило сонечко аж на 10 хв.

29.07, четвер
З'явилося сонце. Сьогодні перший день без дощу. Учасники підбадьорилися та ще з більшою наснагою та швикістю почати виконувати всі роботи та заняття.
Мій гурток ч.3. "Маківка" відбув південну мандрівку на г. Грабовець. (вперше звидів яка вона та г. Маківка)

31.07, субота
Таборовим алярмом в одностроях ЛШ зустріла референтуру ЛШ в Україні. Під легендарним дубочком старші друзі: Богдан
Гасюк, Любомир Олійник, Микола Музала, Богдан Рак, розповідали про історію встановлення Лісової Школи в Україні. А ввечері на всіх чекала весела святкова ватра із піснями та забавами, пролунав "звітний концерт" таборового оркестру.

02.08, понеділок
Сьогодні почалося дуже рано. Після мандрівки на Маківку усі трохи втомлені, проте готові до нових звершень.
Родзинкою дня стала теренівка, де в запеклій боротьбі Спартанці перемогли Еллінців, духів вогню та Посейдона.

03.08, вівторок
Вже традиційний свищик бунчужного, туман і легка прохолода розпочали для нас новий день.
Кінцеві інструктажі-гутріки з піонірки підвели останні штрихи в таборовій брамі, а природознавство подарувало таборовикам почуття юності і пригадало деякі елементи самозарадності. В часі між гутірками була змога показати свої навики і вміння в орієнтуванні, оскільки сьогодні був Лисячий біг.

image Click to view



Допис учасника вишколу бунчужних: 
Особливістю цьогорічної Лісової Школи було мабуть те, що на вишкіл булавних приїхало мало людей. Тому вдалось сформувати тільки 3 гуртки (загальна кількість - 14 осіб). Звичайно, що роботи не поменшало, а навіть побільшало - від старості завалився легендарний Тризуб, замість якого насипали міні-курган та поставили хрест. Також поруч було вирішено закласти каплицю.


  


Також спільними зусиллями нам вдалось створити “таборову пластову оркестру ім. 17-ї річниці відродження ЛШ в Україні”, яка озброїлась двома сопілками, двома гітарами та барабанами і дала два звітні концерти протягом табору, на яких слухачі мали змогу послухати та поспівати всім відомі пластові хіти, а також виконала “на біс” пісню-лідера таборового хіт-параду - “Дайте поспати мені ще хвилинку, пане комендант” (за мотивами пісні Lady Gaga - Bad Romance). Ще у нас був таборовий хор ім. Грегота-Різуна, який виконував “Вальс ЛШ” та “Марш Різунівців”.


  


Особливо потішили мандрівки, на яких так яскраво відчувався дух свободи та чар пластування. Нас вдалось пройтись “пропагандивним рейдом” по селах Бойківщини, подуркувати, поспівати, покричати до хрипоти та намилуватись красою Карпат.

Загальною історичною темою ЛШ є тема УПА - Української повстанської армії. Історична тема кожнорічної ЛШ змінюється, і присвячується певному аспекту активності УПА (напр. бойові з'єднання), з яким учасники знайомляться ближче. Цього року легенда базувалась на історії Групи УПА «Говерля».


  


Хотів би ще відзначити гуртки:
1-й “Гуцульщина” - за наполегливість (придумувати пісні до їжі на мелодію одної і тої ж пісні протягом тижня, це вам не аби-що);
2-й “Чорний ліс” - за позитив і креативність (чого тільки вартувало дивитись на хорунжих “Пумбу і Тімона” чи кожного ранку бачити Галустяна в піжамі, ну і звичайно пісні);
3-й “Маківка” - за працьовитість і “ма-ма-ма-ків-ка” (ударники таборової праці, передовики лісозаготівлі та авангард таборового каменеобробного промислу).


  


Посміхаюсь, пишучи всі ці рядки, і щиро дякую всім, хто творив цьогорічну Лісову Школу. А всім, хто ще не відчув, що таке tempo ЛШ та що значить співати обнявшись Вальс ЛШ десь на вершині гори, авторитетно рекомендую - на наступний рік пакуйте свої еліти, адвенчери та терри і сідайте в червоний Ікарус, щоб відчути всі найкращі моменти пластування та зрозуміти себе.

ст.пл.скоб Андрій Жовтанецький, ПР

Це є наш маніфест - Ми ЛШ, і ми зе бест!
www.lsh.plast.org.ua
 

пласт, бойківщина

Previous post Next post
Up