Рахно Костянтин. Народ «золотої людини» // Український тиждень. - Київ, 2012. - 31 серпня-6 вересня. - № 35 (252). - С. 38-40.
Ці войовничі племена скотарів і землеробів, згідно з грецьким істориком Ефором, прийшли до Азії з нинішньої території України, з якою нерозривно були пов’язані на протязі всієї своєї історії. Вони мешкали на півдні
(
Read more... )
http://en.wikipedia.org/wiki/Kimal_Akishev
може ви зможете? щоб про ці нюанси знали усі?
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
іншими словами - для одних старожитні міфи - це такі собі зафіксовані письмово казки і билини давніх племен і народів (греків, римлян, скіфів, китайців, індусів і т.д.), для інших - це ледве не святі книги.
Reply
Наш "здоровий глузд" непридатний до минулих епох, бо люди тоді мали іншу ментальність і мислили інакше, по-іншому дивилися на світ. Але, мабуть, для Вас ця доведена науковцями думка буде заскладною.
Ну от приклад: половці дійсно мочилися, не перериваючи розмови зі співбесідником, бо жили в степу, де й за кущі не сховаєшся. Вони справді їли котів, собак, байбаків, вороння, здохлятину й усіляку нечистоту, бо в їхніх умовах життя не доводилося гребувати нічим. Вони одружувалися з мачухами
Reply
Reply
Саме так, вони їх конче і обов"язково робили, бо саме ці побутові звички вирізняли половців в очах сусідів, виступаючи їхніми етновизначальними маркерами.
Більше того, ми знаємо, як половці укладали побратимство, приносили клятву, проводили весілля й ховали мертвих. І жоден із цих обрядів не лишив по собі слідів у українців. Ну зовсім. А мав би лишити, хоча б у трансформованому вигляді, якби асимілювалися значні масиви. Бо повністю вірування, звичаї, обряди ніколи не зникають. Звідси мусимо робити висновок, що половці до складу українського народу не вливалися, як би того комусь не хотілося.
Шанси бути Вашими прадідами у половців вельми мізерні.
Reply
Leave a comment