Народ «золотої людини»

Jan 09, 2014 12:39

Рахно Костянтин. Народ «золотої людини» // Український тиждень. - Київ, 2012. - 31 серпня-6 вересня. - № 35 (252). - С. 38-40.

Ці войовничі племена скотарів і землеробів, згідно з грецьким істориком Ефором, прийшли до Азії з нинішньої території України, з якою нерозривно були пов’язані на протязі всієї своєї історії. Вони мешкали на півдні ( Read more... )

воины, быт, Восток, фальсификаторы, Индия, казаки, история, календарные обряды, военная история, вороги, тюрки, зброя, українці, осетины, выродки, мифология, украинофобия, шовинизм, змеи, символика, жертвоприношения, звичаї, Азия, иранцы, кирґиз-кайсаки, біла раса, фото, иранские влияния, символы, культура, кінець пантюркізму, украинская история, сакральность власти, миф, символіка, виродки, война, скифы, история Украины, брахмани, искусство, украинцы, українська культура, прапор, Схід, персы, козаки, евразийство, синий цвет, мистецтво, казахи

Leave a comment

sergiy_rode January 11 2014, 14:08:06 UTC
для початку визначіться, що чи кого ви називаєте "богом" і чому. ніхто вам не забороняє називати "богом" і "богинею" ("подателем благ") вашого шефа чи кохану дружину - адже він вам дає роботу, а вона - готує їжу. інша справа, що ви як адекватна людина маєте задуматись, звідки вони беруть ці блага? і якщо ви будете думати - ви врешті решт прийдете до того, що Джерелом всіх благ врешті-решт є тільки Вічне Життя, якого з повним правом тому ми можемо називати Податель Благ, Благий, Бог. всі інші боги і богині - вони, якщо справді дають вам блага - беруть його у Єдиного. якщо ж вони вам блага не дають - вони взагалі не боги-добродії, а злодії. ось і весь аналіз. а про те, що у різних людей і народів існують різні казки з приводу богів і богинь, добродіїв і злодіїв, де реальне життя переплітається з суб'єктивним бачення і світосприйняттям - то це ніхто не заперечує. так, такі казки - існують. є навіть люди, що в них вірять. ну і що? і сонця світло, і краплі дощу і дихання вітру - це теж блага, а сонце, дощ і вітер - боги. але не варто забувати, що за ними стоїть Вічне Життя, Бог який їх створив.

Reply

kostyantyn1979 January 11 2014, 14:12:27 UTC
Це Ваша точка зору як віруючого - але ті люди теж у своїх Богів вірять, не менш ревно, ніж Ви, й у них своя правда. Над якою вони теж задумалися. Для них ідея, що Бог усього один, є ідіотичною, й Вам доведеться з цим змиритися.

Reply

sergiy_rode January 11 2014, 14:13:10 UTC
якщо хочете - щоб дійти до узагальненої теорії-віровчення про Вічно-Суще Благо, людству треба було проаналізувати багато конкретних випадків благ і богів, розібратися що є благом, а що не є - і чому саме. але тут мова про розвиток і історію теорій і віровчень, а не про реальне життя. хоч багато книжників розвиток теорії і його закономірності нерідко переносять на реальне Життя.

Reply

kostyantyn1979 January 11 2014, 14:16:36 UTC
От і давайте говорити про історію. Бо для багатобожників існування їхніх Богів теж є реальним життям.

Reply

sergiy_rode January 11 2014, 14:19:53 UTC
проблема в тому, що серед перших книжників, які залишили свідчення про віровчення, світогляд і пошук істини у старожитні часи - було багато багатобожників. так само як і серед перших книжників, що писали про козацтво - були переважно вихідці з реєстровиків, україноруського християнського походження. так само про віру в Єдиного Бога першими писали представники народу-племені старожитніх євреїв. це внесло додаткову плутанину в ці питання і їх історію. щоб дивитись об'єктивно - вам треба трохи абстрагуватись від книжок і те, що ви в них вичитали, підключити здоровий глузд. хоч повністю їх відкидати - теж неправильно

іншими словами - для одних старожитні міфи - це такі собі зафіксовані письмово казки і билини давніх племен і народів (греків, римлян, скіфів, китайців, індусів і т.д.), для інших - це ледве не святі книги.

Reply

kostyantyn1979 January 11 2014, 16:59:23 UTC
Навпаки, для того, щоб дивитися так, як Ви, себто необ"єктивно.

Наш "здоровий глузд" непридатний до минулих епох, бо люди тоді мали іншу ментальність і мислили інакше, по-іншому дивилися на світ. Але, мабуть, для Вас ця доведена науковцями думка буде заскладною.

Ну от приклад: половці дійсно мочилися, не перериваючи розмови зі співбесідником, бо жили в степу, де й за кущі не сховаєшся. Вони справді їли котів, собак, байбаків, вороння, здохлятину й усіляку нечистоту, бо в їхніх умовах життя не доводилося гребувати нічим. Вони одружувалися з мачухами

Reply

sergiy_rode January 11 2014, 18:32:26 UTC
і все воно вони були людьми і можливо навіть моїми прадідами, царство їм небесне. а те, що їм часом доводилось робити неприємні з нашої точки зору речі ще не означає, що вони їх конче і обов'язково робили. ментальність людини формується під впливом реальних умов життя, як казав красний класик, бутіє опреділяє сознаніє. саме головне, в чому вони були людьми - що вони мали право на вибір, в силу своєї природи, гріховної, але людської природи.

Reply

kostyantyn1979 January 11 2014, 21:05:11 UTC
Людьми? Ну хіба що в біологічному сенсі.

Саме так, вони їх конче і обов"язково робили, бо саме ці побутові звички вирізняли половців в очах сусідів, виступаючи їхніми етновизначальними маркерами.

Більше того, ми знаємо, як половці укладали побратимство, приносили клятву, проводили весілля й ховали мертвих. І жоден із цих обрядів не лишив по собі слідів у українців. Ну зовсім. А мав би лишити, хоча б у трансформованому вигляді, якби асимілювалися значні масиви. Бо повністю вірування, звичаї, обряди ніколи не зникають. Звідси мусимо робити висновок, що половці до складу українського народу не вливалися, як би того комусь не хотілося.

Шанси бути Вашими прадідами у половців вельми мізерні.

Reply


Leave a comment

Up