Щойно із локації в художній інституції

Jan 11, 2010 01:44



Нічого не можу з собою зробити, мене рве на клаптики, коли чую слово «інституція». Це сильніше за мене, це шось таке під шкірою. Хотів прочитати статтю на Крам, але на шостому абзаці почав рябіти екран, на сьомому тупо потемніло в очах. Інституція на інституції сидить інституцією поганяє. Кошмар.

Мушу зізнатись, я багато разів чемно намагався шось ( Read more... )

Сучасне мистецтво, культур-мультур

Leave a comment

Comments 18

pani_grunia January 11 2010, 08:27:47 UTC
треба позгадувати інші магічні слова з різних галузей. типу "політична воля", "розгортання дискурсу" і тд.

Reply

kontrolfrik January 11 2010, 10:54:29 UTC
Безумовно в кожній галузі знайдеться з десяток слів, заюзаних до не могу, але в мистецтві все ж не можна так тупити як в політиці.

Припустимо вслід за Павлом Пеперштейном, шо сучасне мистецтво, це развод на бабло. Політика це теж развод на бабло, тут навіть припускати не треба. Тільки, якшо в політиці розводять масово, то в мистецтві досить невеличку купку людей. Природньо, шо у другому випадку розвод має бути в 250 разів елегантніший. Адже у сучасному містецтві глядач очикує чогось більшого, ніж розгортання дискурсу, якраз зібрався відпочити від примітивного лохотрона, перед входом у галерею подумки шепоче, ну давайте, здивуйте мене, а там йому на, розгортання дискурсу в мистецькій інституції.

Reply


olesya_lyuta January 11 2010, 09:42:47 UTC
якщо хочете, слово можна замінити на "установа". суті справи це не міняє. можна ще в деяких випадках замість "інституційне мистецтво" казати "професіоналізоване мистецтво". а потім, є ще така маса слів, які не завжди вдається схопити з першого разу: дискурс, дух, моральний закон, різома і ще бог знає що. я вже не кажу про "духовність"! аж дивно, що зачіпає саме невинне "інституція".

до речі, порівняння з маркетингом - дурне діло. з тим же успіхом можна порівнювати з ядерною фізикою. цього мене навчила моя робота в маркетингу.

Reply

kontrolfrik January 11 2010, 10:58:10 UTC
Зачипає не саме по собі слово, чи його значення, а безжальна експлуатація. Виглядає на брутальне затикання поняттям інституція прогалин в самому теоретизуванні.

Щодо порівняння з маркетингом, як на мене в статті Радинського точно як у маркетингу бульбашки надуті.

Reply

olesya_lyuta January 11 2010, 11:17:54 UTC
а назвіть-но кілька прикладів такої експлуатації, плз.

Reply

kontrolfrik January 11 2010, 12:02:04 UTC
Як я вже говорив, це 6, 7 абзац. Наприклад, перше речення сьомого абзацу: «У пострадянській ситуації «сучасне мистецтво» як інституційна практика також, у певному сенсі, прийшла на зміну «модерному мистецтву», якщо розуміти під останнім комплекс теорій, практик та інституцій, які під титулом «соціалістичного реалізму» обслуговували Радянську державу як тотальний модерністський проект.», думаю, у деяких випадках після прочитання такого речення може одразу початися клімакс. Оцей пасаж: «сучасне мистецтво» як інституційна практика - сучасне мистецтво як що?

У сьомому абзаці «інституція» невідомо для чого застосовується 4 рази.

Reply


lukas_2d January 14 2010, 21:59:54 UTC
Олег, це блять те щозавжди хотілося озвучити, але ніяк руки не доходили до клави!
Підписуюся під кожним сновом!

p.s. Ти чого ще в гості не зайшов до цього часу?

Reply

kontrolfrik January 16 2010, 14:56:36 UTC
Треба зібрати ще пару підписів)

Ну всьо на наступному тижні зайду!

Reply


smolyaninow January 19 2010, 22:42:11 UTC
пеши есчо

Reply

kontrolfrik January 19 2010, 23:23:02 UTC
Хорошо

Reply


Leave a comment

Up