Щойно із локації в художній інституції

Jan 11, 2010 01:44



Нічого не можу з собою зробити, мене рве на клаптики, коли чую слово «інституція». Це сильніше за мене, це шось таке під шкірою. Хотів прочитати статтю на Крам, але на шостому абзаці почав рябіти екран, на сьомому тупо потемніло в очах. Інституція на інституції сидить інституцією поганяє. Кошмар.

Мушу зізнатись, я багато разів чемно намагався шось ( Read more... )

Сучасне мистецтво, культур-мультур

Leave a comment

olesya_lyuta January 11 2010, 09:42:47 UTC
якщо хочете, слово можна замінити на "установа". суті справи це не міняє. можна ще в деяких випадках замість "інституційне мистецтво" казати "професіоналізоване мистецтво". а потім, є ще така маса слів, які не завжди вдається схопити з першого разу: дискурс, дух, моральний закон, різома і ще бог знає що. я вже не кажу про "духовність"! аж дивно, що зачіпає саме невинне "інституція".

до речі, порівняння з маркетингом - дурне діло. з тим же успіхом можна порівнювати з ядерною фізикою. цього мене навчила моя робота в маркетингу.

Reply

kontrolfrik January 11 2010, 10:58:10 UTC
Зачипає не саме по собі слово, чи його значення, а безжальна експлуатація. Виглядає на брутальне затикання поняттям інституція прогалин в самому теоретизуванні.

Щодо порівняння з маркетингом, як на мене в статті Радинського точно як у маркетингу бульбашки надуті.

Reply

olesya_lyuta January 11 2010, 11:17:54 UTC
а назвіть-но кілька прикладів такої експлуатації, плз.

Reply

kontrolfrik January 11 2010, 12:02:04 UTC
Як я вже говорив, це 6, 7 абзац. Наприклад, перше речення сьомого абзацу: «У пострадянській ситуації «сучасне мистецтво» як інституційна практика також, у певному сенсі, прийшла на зміну «модерному мистецтву», якщо розуміти під останнім комплекс теорій, практик та інституцій, які під титулом «соціалістичного реалізму» обслуговували Радянську державу як тотальний модерністський проект.», думаю, у деяких випадках після прочитання такого речення може одразу початися клімакс. Оцей пасаж: «сучасне мистецтво» як інституційна практика - сучасне мистецтво як що?

У сьомому абзаці «інституція» невідомо для чого застосовується 4 рази.

Reply

olesya_lyuta January 11 2010, 13:10:46 UTC
ну, давайте розберемо ( ... )

Reply

kontrolfrik January 11 2010, 17:25:24 UTC
Я теж так думаю, шо у установи практики бути не може. Оскільки я не перший рік знайомий із вузьким колом обмежених людей, то приблизно уявляю шо таке інституція. Шось подібне можна спостерігати у рекламі (зноу маркетинг), тільки там це називається бренд. Бренд такий-то дарує подарунки до свят, пригощає жінок, вітає ветеранів, тощо ( ... )

Reply

whooliganka January 11 2010, 18:50:17 UTC
pry tomu sho

my z vamy diznalysia pro soc-art (i nifiga ce ne zarodok suchasnogo mysteztva v soyuzi - zavzhdy buly abstrakzionisty-formalisty, v yakyh vony vchylysia, i kupa vsiakyh konzeptualizmiv) same z INSTYTUZIY - zahidnyh muzeyiv, galerey, festyvaliv, yaki pochaly yogo populiaryzuvaty.

ce tiky teper vsi pid shumok govoriat "nash kabakov", "nash melamid" - ale vony staly nashymy i zikavymy nam tilky zavdiaky "instytuziynomu" vyznanniu na zahodi

Reply

kontrolfrik January 11 2010, 20:00:06 UTC
Ну, да, тільки тоді коли у нас взнали про таке явище як інституція на заході інституції вже діяли щонайменше 50, а то і всі 100 років. Стосунки представників соц-арту і західних інституцій нашого питання про вітчизняні інституції аж ніяк не стосується. Якшо згадувати про західні інституції, то вони так само підхопили свій контемпорарі арт, коли він був вже мейн стрім. Я не думаю, шо це серйозна причина вважати, шо існування сучасного мистецтва, чи то пак контемпорарі арту є заслугою якоїсь інституції.

Reply

olesya_lyuta January 12 2010, 08:58:46 UTC
здається, ви неуважно прочитали мій попередній пост. там є і про ваш приклад з соцартом.

як я зі здивуванням бачу, ви робите розрізнення між інституцією і музеєм. тим часом музей і є інституцією. мистецька практика, яку підтримує музейна програма, і є інституційною практикою.

не ясно, звідки з"явилася думка, що сучасне мистецтво - результат діяльності інституціїї.

щодо порівняння інституції і бренду - це просто якесь непорозуміння.

Reply

kontrolfrik January 12 2010, 10:07:01 UTC
1. Нехай буде, шо він там є)

2. Бачите, як у вас гарно звучить, «мистецька практика, яку підтримує музейна програма, і є інституційною практикою». Ви ж чомусь не пишете: «сучасне мистецтво, яке підтримує музейна програма, і є інституційною практикою». Я ж багато не хочу, шоб не писали несенітниці. Сучасне мистецтво не потребує жодних підтримок, це самодостатнє явище. А от художники зі своїми мистецькими практиками спокійно можуть потребувати.

3. Із першого речення сьомого абзацу вищенаведеного тексту (фак, я шо один його прочитав:))

4. Скузі, зірвався.

Reply

olesya_lyuta January 12 2010, 10:15:03 UTC
3. ну там же лапки стоять...

Reply

kontrolfrik January 12 2010, 10:16:28 UTC
Так там вони всюди стоять

Reply


Leave a comment

Up