Вже місяць виглядає з- поміж хмар,
Додолу тихо сутінки спадають.
Духмяний, теплий, ніжний, повний чар,
На землю тихий вечір наступає.
Про Краків19. Частина перша. Такий довгий день Про Краків19. Частина друга. Вавель Про Краків19. Частина третя. Зоопарк Півтора місяці не писав пости про подорожі. Ну, так склалося.
Сьогодні для розкачки коротенький постик про один наших з Оленкою літніх вечорів у Кракові.
Отож , як і обіцяв в минулому пості, розказую, куди ми вирушили приїхавши назад в місто з Краківського зоопарка.
А збиралися ми подивитися на Ягеловський університет, один з найстаріших навчальних закладів в Європі. Але до нього ще добратися треба було від зупинки. Тож по дорозі туди ми побачили ще трохи цікавого... чи не дуже цікавого. Це вже як кому)).
Ось, наприклад, пам'ятник маршалу Юзефа Пілсудського і легіоністів ( Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego i Legionistów). Поляків не хвилює неоднозначність постаті Пілсудського в історії інших країн, в Україні зокрема, бо це їхній герой!Це політичний діяч, який боровся за Польщу, хай і методами, що не подобалися його ворогам. Молодці поляки. Так і треба робити. А не займатися "примиренням" і боятися образити чиїсь совкові почуття.
Якась безіменна ( я принаймні не знайшов , що ж це за будинок) історична будівля поруч. Красива, відреставрована, хоч на мапах і не позначена. Отак створюється образ історичного міста цікавого для туристів.
Це вже фасад факультету права та адміністрування Ягеллонського Університету (Uniwersytetu Jagiellońskiego). Дійшли таки.
Насамперед університет цікавий своїми внутрішніми двориками і ,звичайно ж, історією.
Заснований 12 травня 1364 року польським королем Казимиром Великим, в 2019 році відсвяткував своє 655-річчя!
Реорганізований 1400 року Владиславом II Ягайлом (назва була надана університетові у XIX столітті, щоб підкреслити зв'язок з династією Ягеллонів). Цей вищий навчальний заклад є найстарішим у Польщі, сьогодні має 15 факультетів.
Після розквіту в другій половині XV - на початку XVI століть занепав у XVII столітті, за часів приналежності Кракова до Австрії став осередком польської науки. Вважається, що університет має найкращу в Польщі бібліотеку.
Хотіли потрапити подивитися на тут бібліотеку, але не склалося. Побродили трошки внітрішнім садом ( там прикольно так зроблені стенди , які наочно демонструють різні фізичні явища. Не всі навіть поломані з них), погуляли внутрішніми двориками. Позазирали у відкриті двері.
Доволі атмосферне і відносно малолюдне місце. Для перенасиченого туристами Кракова - це місце майже унікальне).
Відпочили трохи, послухали тишу - рушили далі.
Всі туристичні дороги в Кракові ведуть через площу Ринок. Ратушка вежа (Wieża Ratuszowa).
Місце, звичайно, красиве, але скільки ж можна. Тож площу проминули швиденько, пішли досліджувати неходжені місця в Старому місті Кракова. Маловідома середньостатичниному туристу Щепанська площа ( Plac Szczepański). Доволі затишна така. Видно, що тут тусять більше місцеві. Фонтани , багато лавок, парк поруч. Від туристів я б ховався саме тут.
Головний палац мистецтв (Główny Pałac Sztuki), на цій же площі.
Головне ж, що зовсім неподалік знаходиться одна з точок продажу найсмачнішого
морозива ). Мережа діє в Кракові і Варшаві, кожного дня нові, унікальні смаки... смачнішого ми ще не куштували... ехь.
Біля цього морозивка влітку завжди черга. Поки Оленка чекала на холодну смакоту я махнувся пофоткати щось навколо.
От, наприклад, будівля "Книгарні під Глобусом"(Księgarnia pod Globusem) - одна з найстаріших і найвідоміших книгарень в місті.
Називається вона так тому, що знаходиться в доволі примітній будівлі на даху якої прикручено величезний глобус).
Мороженка! Отаке щастя з трьох смаків коштує 10 злотих ( 65 грн приблизно). Київську "Умку" я, звичайно люблю, але чи не зарвалися вони зі своїми цінами в 35-45 грн за кульку?
Вечоріло по трохи. А ми тинялися Старим містом, без особливої мети.. насолоджували літнім вечором в чудовому місті.
Занесло нас до Римокатолицької церкви Святого Хреста (Kościół pw. Świętego Krzyża). В променях вечірнього сонця доволі ефектно виглядає цей костел. Червоним малюючи по червоній цеглі...
Поруч знаходиться шикарна будівля Театру Юліуша Словацького (Juliusz Słowacki Theatre).
Якщо хто не в курсі ( як от я , наприклад, був) то Ю́ліуш Слова́цький - це польський поет і драматург, один із трьох національних поетів-пророків польської літератури поряд із Адамом Міцкевичем і Зиґмунтом Красінським. Народився, доречі, в місті Кременець, нині Тернопільської області, в Україні.
Просто вікна.
Знову площа Ринок, знову Костел Успіння пресвятої Богородиці (Bazylika Mariacka).
В Польщі , доречі, успішно діє кілька українських франшиз. Окрім "П'яної вишні" одразу от пригадаю " Хінкальню" ... і "Львівську майстерню шоколаду" ( правда іноді вона називається "Краківська майстерня шоколаду", чи "Варшавська")... ціни раза в півтора два вищі ніж в Україні. А морозивко - дешевше! І смачніше!
Погуляли трохи в сторону хосту. По дорозі заглянули до Базиліки Святої трійці (Kościół pw. Świętej Trójcy). красива така готична будівля. В середину не потрапили. На реконструкції.
Вулички стрімко пустіли. Всі туристи переміщалися до барів/ресторанів. Ми ж натомленими переміщалися в ліжечко)).
По дорозі послухали ще вуличних музик біля Петропавлівського костелу (Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła w Krakowie) і пішли відпочивати. На наступний, останній наш день в Кракові було заплановано багато всього. Але це вже інша історія. Не перемикайтеся. Буде цікаво.
Booking тимчасово завершив свою реферальну програму, тож знижку ( суттєву, до 39 $) ви можете отримати тільки за одним з моїх реферальних лінків. Потрібно зареєструватися на AirBnb через посилання
www.airbnb.ru/c/shuras1 - і отримати плюшки. Ну і мені трохи перепаде).
Оригінал публікації ось
туточки