Прокіп Колісник - уродженець Вінниччини (1957), після закінчення Київського державного художнього інституту (1981-87) яскравою зіркою засіяв на художньому небосхилі України. У 1988 році став членом Національної спілки художників України. Того ж року, будучи одруженим зі словачкою Властою, переселився у Словаччину. З 1999 року викладає живопис на кафедрі образотворчого виховання і мистецтва філософського факультету Пряшівського університету. Саме у Словаччині його талант проявився на повну силу (
Екзиль, ч. 3, 2015).
Прокіп Колісник відомий пряшівській громаді, головним чином, студентам, своїми картинами. Його роботи різні тематично, різні розмірами і різні за кольорами. Але тематично віддзеркалюють внутрішній світ митця, його роздуми і сподівання, представляють його малу батьківщину - українське Поділля, але й великий біль та переживання за події в сучасній Україні. Картини Прокопа Колісника наповнені якоюсь вищою сакральною духовністю. Людина оглядаючи їх почуває себе немов у храмі.
Цикли творів Прокопа Колісника, як і найновіший - «Майдан-Напруга», - є одночасно і наочною школою сучасного мистецтва і, треба сказати, що школою високопрофесіонального мистецтва. Художник має свій власний неповторний стиль, який в деяких випадках нав’язує на імпресіоністичні традиції свого земляка Олексу Новаківського, однак розвиває їх сучасними засобами модерного мистецтва.
Живучи за межами рідного краю, Прокіп Колісник утримує тісні контакти з Україною. В рідному селі Поташні він 2004 року заснував картинну галерею. Там же він влаштовує щорічні пленери з участю визначних письменників та художників з України та з-за кордону.
Замовити паперовий примірникВідомий він і як письменник. Досі появились друком три його книжки: «Часниця» (2001), «Від першої особи самоти» (2002), «Поташня - чарунка Поділля» (2009) та десятки віршів, оповідань, есе, наукових та науково-популярних статей. Головною трибуною Прокопа Колісника є пряшівський двомісячник «Дукля». Майже в кожному її номері є його літературні твори та репродукції картин.
З іменем Прокопа Колісника часто зустрічаємось і в пресі України. Творчість автора уже двічі (1997 та 2007) номінована на Шевченківську премію. У 2009 році йому було присвоєно звання заслуженого художника України.
Лауреат Національної премії України ім. Шевченка поет Василь Герасим’юк так охарактеризував художника: «Прокіп Колісник увійшов в історію образотворчої культури як християнський художник з досвідом невтомного шукача, де пошук невіддільний від найбезпосереднішої емоції, де відсутнє мавпування західних зразків, а постійно присутній прорив до особистої національної мови, присутня воля до стилю».
Це високе визнання цілком заслужене митцем Прокопом Колісником.
Микола МУШИНКА, професор, доктор філологічних наук, академік НАН України