Продовження теми
Еволюція термінів: хто такі жлоби і як вони заважають Поки
творці можливих світів чаклують над формулою жлобства, мені хочеться висвітити характеристики цих магів, виходячи з формул, якими вони кодифікують для нас сприйняття дійсності.
Вирішила попрактикувати
аналіз риторик щоб зрозуміти, в який бік спомагають рухати українське суспільство різні соціальні угрупування. Для того хочу пошукати відповіді на наступні запитання who is who?:
1. Які цінності проповідує соціальна група (умовно я її буду називати «антижлобістами») що формулює поняття жлобізму?
2. Які характеристики має ця соціально-національно-культурна група?
3. Як визначає ця група жлобство і жлобів?
4. Як співвідносяться цінності антижлобістів з цінностями нинішнього сучасного суспільства України?
Спробую сама собі відповісти на ці запитання. Чому я переймаюсь якимись «цінностями»? Тому що вважаю, що всі ми - ходячий суб’єктивізм, кожна «правда» є моделлю (формулою, якщо хочете), що певним чином пояснює світ якійсь соціальній групі і дозволяє застосовувати її як інструмент для зміни дійсності, відштовхуючись від цього розуміння. Окрім науки, суспільство вкладає свою мудрість в
міфи (які
не відмерли, як здавалося, б у сучасності), і ними й нині суспільство користується як матрицею для вирішення складних життєвих проблем. Міфи складаються з «цінностей», тому я і хочу в них розібратися.
Скоріше за все не відповідатиму по порядку на поставлені запитання, а почну з найбільш очевидного, третього, про те, як соціально-культурна група антижлобістів визначає жлобство і характеризує жлобів?
Далі буде