Okay, got my juicer.
Went to Publix. Got some fruits and veggies.
So, to start with, I bought:
3 beets @ $3.99
Ginger root @ $4.99/lb ($1.20/0.24lb)
Bag of red delicious apples @ $2.99
Bag of golden delicious apples @ $2.99
2 cucumbers @ 2 for $1.00
2 lemons @ 3 for $1.99 ($1.33)
Bag of oranges @ $2.99
25lb bag of organic carrots @ $14.99
Total: $36.47
Going
(
Read more... )