ОУН = фашизм (цитаты)

Jun 09, 2009 10:02



Фашизм підхопив, вирвав із рук демократії упосліджений ідеал нації та підніс його на небувалу висоту… Весь свій ідеалізм і волюнтаризм фашизм зосереджує в одному рішаючому центрі: у власній нації. Нація для нього - це абсолютна цінність, що їй підпорядковується все інше... В цьому збудженні пєрвородного інстинкту нації, в напруженні її ідей і зактивізованні її творчих потенцій лежить заслуга фашизму-націоналізму не лише перед власною батьківщиною, але й перед іншими - насамперед поневоленими - народами… Змагаючи до посилення держави назовні, фашизм об’єднує навколо спільного національного ідеалу всі соціальні прошарки нації, викидаючи гасло: нація й держава понад класи й партії...

Треба зазначити, що основні ідеї фашизму не замкнулися в самій Італії, а швидко поширили свій вплив у цілому світі, посилюючи та оформлюючи той суспільно-політичний процес, що по останній війні стихійно вибуяв серед різних народів; це - націоналізм. Самий фашизм, це насамперед націоналізм…доведений до самопосвяти й культу жертвенного фанатизму.

// Зампред ОУН, идеолог Н.Сциборский. «Націократія» (1939).

Ці нові націоналістичні рухи носять різну назву в різних краях. В Італії - фашизм, в Німеччині - гітлеризм, у нас - український націоналізм. Націоналізм різних країв є явищем анальогічним, бо ставить націю за основний осередок змагань. Фашизм і націонал-соціалізм й український націоналізм мають багато спільних елементів, як відродження вартості духовних чинників, ідеалізму, волюнтаризму… Як фашизм є втіленням і виявом і оформленням Німеччини до відродження сил і панування над світом, так і український націоналізм є органічно творчим виявом українського Духа…

Націоналізм оцінюючи як слід вагу протистояння своєї нації як окремого ґатунку всім іншим націям, уважає за одиноке правильне відношення до чужинців КСЕНОФОБІЮ, як чинник, який дуже відмежовує нації від себе. Замість толерувати чужу думку націоналізм стремить до повного її знищення (хоч би й фізично) і заступлення її своєю.

// «Ідея і чин. Вишкіл українського націоналіста», 1940.

Під іменем українського націоналізму ми привикли розуміти певну суть - це суспільно-політичний рух, який існує сьогодні в усьому світі. В одній країні він проявляється як фашизм, в іншій як гітлеризм, а в нас просто націоналізм.

// Газета ОУН «Наш клич» от 9.7.1939

«Наше завдання - поширення фашистівської ідеології».

// Глава ОУН в Италии, идеолог ОУН Е.Онацкий

Політичний і морально-психологічний дух, яким дихають українські націоналісти, безперечно є фашизмом.

// Диаспорный публицист-идеолог Д.Донцов «Чи ми фашисти?».- Вісник.-1935.-кн.4.-С.915.

Ідеольогію і програму організації я співтворив. Вона в цілому ворожа марксизмові, демократії і всяким клясократичним ідеольогіям і програмам. В політичній площині стою на становищі монопартійного й авторитарного устрою України; в соціальній площині - національного солідаризму, що стоїть близько до НАЦІОНАЛ-СОЦІАЛІСТИЧНОЇ програми.

//Первый зампред ОУН (б) Я.Стецько. «Життєпис».-ЦГАВОВУ.-Ф.3833,оп.3,д.7, л.5.

Великогерманская власть, а именно национал-социалистическая власть, является нашим главным союзником и по сей день стоит на нашей стороне. ОУН различными методами сотрудничала с немецкими руководящими инстанциями.

// Глава ОУН С.Бандера. Беседа с немецкими руководителями 3.07.1941.

Для нас ценны, достойны внимания и интереса - не добрые, гуманные, благородные люди, добродушные, честные добряки. Эта категория людей недостойна внимания и неподходяща для наших планов. В нашем понимании это никчемные люди, нули. Для нас интересны и достойны внимания СУКИНЫ СЫНЫ - категория людей, способных на все, их и надлежит выдвигать в руководящее ядро. Нам по сути надо наследовать фашистско-гитлеровские методы и не бояться внутренне, а иметь смелость принять и собственно перед собой признать, что мы таки фашисты. Это надо себе четко уяснить и в таком плане расценивать всех членов нашей организации. Таким образом, мы на самом деле будем иметь два круга: один - внутренний, а другой внешний, к которому будут принадлежать все эти наивные, искренне верящие в наши красиво нарисованные программно-идеологические декорации. Для нас эти вторые являются лишь элементом выигрыша и использования.

//Первый зампред Провода ОУН(Б) С.Ленкавский. Ж. «Студия», №1, 1948.

Идеология украинского национализма по Д.Донцову показывает сходство с идеологией фашизма (нацизма) относительно таких принципов: авторитаризм, антиматериализм, интегрализм, эгоцентризм, агрессивность во внешней политике, интеллектуальный романтизм, аморальность в соответствии с принципом: цель оправдывает средства. В практической деятельности этих движений общими были: антидемократизм, вооруженная борьба с противостоящими политическими группировками, «ордена» вместо партий, система вождей… украинский национализм в области идеологии был явлением аналогичным фашизму-нацизму… Донцов поставил знак равенства между идеологией «чинного українського націоналізму» и идеологией фашизма-нацизма.

//Диаспорный историк-политолог В.В.Полищук. «Идеология украинского национализма по Д.Донцову».-Торонто,1994.-С.163-164.

Есть документ в виде протокола заседания «Съезда заграничных национал-социалистов” в Штутгарте от 6 ІХ 1937 года, на котором была репрезентованная Владимиром Мартынцем ОУН… Название этого фашистского интернационала - «Съезд заграничных национал-социалистов», так как все происходило в гитлеровской Германии, куда съезжались «заграничные национал-социалисты», то есть ненемецкие национал-социалисты, то есть ненемецкие фашисты. Из этого вывод, по которому ОУН в межвоенный период сама себя зачислила в «заграничные (в отношении к Германии) национал-социалисты», то есть в фашисты. Этот документ - единственный опубликованный в мировой литературе, который неопровержимо доказывает, что ОУН была фашистской.
// В.Полищук «Гора родила мышь» (2006).

Украинский интегральный национализм, несомненно, взял себе за образец современные ему фашистские движения и режимы на Западе… Интегральные националисты осознавали свою идеологическую породненность с западным фашизмом.

// Диаспорный историк-обществовед И.Лысяк-Рудницкий «Напрями української політичної думки».

«Український інтегральний націоналізм цілком очевидно містив елементи фашизму й тоталітаризму. В 20-х роках ці тенденції поширювалися в усій Європі… ближче стояв до таких праворадикальних рухів східноєвропейських аграрних суспільств, як «Залізна гвардія» в Румунії. «Усташі» в Хорватії. «Стріла і хрест» в Угорщині та аналогічних рухів у Словаччині та Польщі.».

// Диаспорный историк О.Субтельный «Украина.история» (1988).

------------------------------
Все желающие могут продолжить и расширить подборку. Тема, по-моему, бесконечная...

ОУН

Previous post Next post
Up