Рапунцель

Jul 03, 2011 12:21

Взимку, перечитуючи братів Грімм, я загорілася мрією покуштувати рапунцель ( Read more... )

українські назви, салатні культури, корінці їстівні, городець прянощів

Leave a comment

Comments 4

joans_story July 3 2011, 10:14:07 UTC
Я вже куштувала валеріанеллу)) Посіяла цього року.

Ще в мене з "салатів" - рукола і цикорій салатний.
Рукола вже зацвіла. І чомусь досить швидко згіркла:( Хоча я навесні купувала руколу українського виробництва, то вона була так само велика, проте смачна.

Цикорій салатний мав бути в гарних качанчиках, а в мене просто лапаті листки - смак своєрідний, гіркуватий.

Ну, якщо вже пишу, то посіяла також справжню спаржу. Смішні такі волохаті маленькі сосонки ростуть.

Reply

xpywuk July 3 2011, 10:31:26 UTC
Ура! я не сама!
Руколу я люблю ніжною любов’ю, особливо до вранішніх бутербродів до кави, але в мене вона теж виходить через раз. По-перше, літні посіви (ото як пишуть на пакетику "для збирання протягом сезону підсівати щотритижні" - не вдаються однозначно, листя дрібне, гірке і швидко стріляє. Тому я сію руколу або до Благовіщення, або вже в кінці серпня. І тільки під агрополотно, інакше мою руколу з’їдає та сама блоха, що і редьку. А ще на всяких форумах радять брати голандське чи німецьке насіння, бо українські фірми часто продають дику видову руколу (гулявник лікарський), а сортова рукола має і ширші м’ясистіші листочки, і кольором листя відрізняється (як салатна гірчиця - зелене, темнозелене, зелене з брунатною смужечкою), і відтінком смаку. Із тих, що я купувала - найсмачніша була рукола від "Геліоса", але я загалом не люблю цю фірму, вони часто підсувають пересортицю, не знаю, чи справді то була смачна рукола, чи їй з погодою пофортило.

Reply

xpywuk July 3 2011, 10:32:51 UTC
а насіння руколи можна викорисовувати як насіння гірчиці, власне для виготовлення гірчиці, а також в огірки додавати, коли там солити чи квасити.

Reply

xpywuk July 3 2011, 10:40:29 UTC
цикорний салат в нас не пішов - я полінувалася відбілювати листки, то залишки грядки ростуть як квітки тепер, він цвіте, як і звичайні петрові батоги, але височезний, більше метра, і довше цвіте (і квіти можна на чай сушити).

а спаржа - це класно, я ось теж хочу посіяти, бо в нас від хазяйки минулої лишилося 3 бадилини, і чогось вона сама не розмножується. як було три, так і є...
я ще в університеті вчилася, то в мами посіяла - вона перший рік така кумедна, справді сосонки, на польовий хвощ схожа, потім на другий рік виростає "холодок", а з третього року починає давати весняний врожай (я вже на той час заміж вийшла:)) й плодів своєї праці не застала...
мама її тушкує в сметані чи з іншими овочами, і в суп додає. то тушкована мені не дуже. а от суп - як із цвітною капустою, однозначно нямки.

Reply


Leave a comment

Up