Величезний водоспад, башти старого замку та степовий оазис - все це поєдналося у мальовничому селі Нирків за 120 кілометрів на півень від Тернополя.
Колись на місці теперішнього села було місто Червоногород - від ґрунту червоного кольору.
1.
Одначе після виселення поляків по закінченню ІІ-ї світової війни та закриття у 60-х роках місто занепало.
Нирків лежить в урочищі - температура в середньому на 5 градусів вище ніж у вищій частині. Тут створився свій мікроклімат подібний на степовий Донбас. Мені частково нагадало парк Клебан-Бик біля Костянтинівки Донецької області.
По дорозі до Ниркова з обласного центру
2.
Перед спуском донизу
3.
При в’їзді стоїть шлагбаум - за проїзд треба платити 20 гривень. Кажуть, що гроші йдуть на прибирання території та дорогу (минулого року ніби підсипали гравію). Лишати машину на горі і спускатися самотужки не раджу - треба добряче йти.
Краєвиди на руїни. Колишній замок добили дві світові війни, а минулого року відпала половина башти. За замком знаходиться закинутий костьол, а будівлі за ним - дитячий табір «Ромашка».
4.
Колоритності руїнам додає горбиста місцина де вони знаходяться.
5-6.
Спускаємося нижче у степову Тернопільщину
7-8.
Щоб потрапити до замкових руїн треба пройти крізь дитячий табір. Там же є кімнати для приїжджих - хоча більшість народу ночує у наметах. Зблизька споруда не так вражає. Теперішній вигляд
9-10.
А колись він виглядав так…
Фото:
Seleonov Поруч знаходиться закинутий костьол
11.
Надивившись на замок йдемо освіжитися у воду. Іншої родзинкою Ниркова є Червоногородський або ж Джуринський каскадний водоспад. Його висота 16, а ширина - 20 метрів. Подейкують, що він штучний - його зробили турки, аби змінити русло річки.
Цікаво, що водоспад є найвищим у рівнинній Україні.
12.
Навмисне не робив «гарних» фото, аби показати популярність місце відпочинку серед туристів - у вихідні тут завжди купа народу.
13.
Прохолодна водичка дуже бадьорить у спеку.
14-15.
Поруч із водоспадом продають сувенірники на будь-який смак, є де перекусити чи то випити.
До речі, на Тернопільщині знаходиться третина всіх замків України. Ще б радив відвідати замок у Збаражі (30 км від Тернополя) та
Скалаті (40 км від Тернополя).