Містечко Суми є своєрідним Терра інкогніто для українського туриста, який час від часу подорожую нашою. Принаймні у друзів-блогерів не так вже й багато описів з цього міста на Півночі України з населенням у 270 тисяч.
Мабуть, через географічне становище.
Час трошки більше відкрити Суми для мандрівників. Складу десятку цікавинок, які варто тут подивитися. Класичні туристичні об’єкти я розбавив неформальними, проте не менш захоплюючими місцями.
ОдиничкаДомінантними будовами центру міста є
Воскресенська церква та
Спасо-Преображенський собор Перша збудована у стилі козацького бароко та належить Київському Патріархату, а друга є своєрідною архітектурним вінегретом з ренесансу, бароко та класицизму і підпорядковується МП.
1-2.
ДвійкаНайбільшою ж православною родзинкою міста трьох сумок є
Троїцький собор. Його велич та краса просто надихає. Єдине, що паплюжить його - власне стан будівлі та жахливі пластикові двері.
3.
ТрійкаКатолицька церква представлена
костелом Діви Марії, збудованим на початку ХХ сторіччя
При ній є галерея. Експозиція змінюється майже щомісяця. Вхід вільний, але пожертви вітаються.
4-5.
ЧетвіркаПроменад у Сумах відбувається на повністю пішохідних вулицях - Воскресеньській та центральній Соборній. Стометрівка тут невелика, проте її вилазили ще кілька років тому. Тепер на ній всілякі магазинчки та розважально-відпочивальні заклади.
6-12.
П’ятіркаУ центрі міста є майже цілий квартал з роботами стрітарту. Знаходиться він у дворах між вже зазначеними вулицями Воскресеньській та Соборній. Саме тут є і кафе «Дубаї» з літнім майданчиком та приємними цінами (піца 40-45 грн, глінтвейн 12 грн чи салат 20 грн).
13-16.
ШісткаІнтерес викликає і міське кладовище, де є кілька скульптур, встановлених за часів ще тодішньої Російської імперії
17.
СімкаОдним із символів міста є
альтанка коло краєзнавчого музею. Її часто зображують на магнітах, які, до речі, можна купити у магазині на 2-му поверсі ЦУМу.
18.
Вісімка
Навесні 2012 році однією цікавинкою Сум побільшало. Тут встановили гігантську писанку. Коли ж поруч з’явилися півник та машина з квітами мені невідомо.
19.
Дев’яткаНеформальні цікавинки доповнює частина парку Кожедубу, де можна побачити напівзруйнований літній театр та закинутий літак. Аля Прип’ять!
20-22.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:
Мальовничі руїни Ленінського комсомолу на Західній Україні ДесяткаДесяте місце рейтингу зайняв місцевий стадіон «Ювілейний», відкритий у 2001 році. 25 тисяч глядачів для Сум доволі добре. «Ювілейний» приймав Фінал Кубку України та матч за Суперкубок. Екскурсій на арену нажаль немає.
23.
Фото:
V&A Dudush Фото - бонуси:
24-25.