Флоренція - столиця Відродження: купол Брунеллескі, парламент Синьйорія, міст ювелірів та Медічі

Nov 21, 2018 00:13




Навіть на мене, досвідченого мандрівника, Флоренція справила незабутнє враження. Сюди однозначно варто приїхати, і хоч моє знайомство з містом зайняло лише кілька годин захоплень лишилось чимало.

На кінцеву станцію Firenze (а саме така назва міста італійською) Santa Maria Novella я приїхав з Венеції.

Швидкісний поїзд розганявся від 300 кілометрів за годину і коштував 10 євро.
Таку назву станції дала базиліка Юної Богоматері: суміш готики та ренесансу.
1.



Якщо Афіни - колиска західної цивілізації, то Флоренція - колиска Відродження. Попри відсутність моря і постійні політичні чвари, нинішнє 380-тисячне місто (а це як Вінниця) увійшло у всі підручники історії. Саме флорентійська земля дала світу таких геніїв як багатогранний Леонардо Да Вінчі, неперевершений Мікеланджело, революційний Галілей та «батько італійської літератури» Данте.
2.


Столиця Тоскани є містом побратимом Києва. Хоча спільного в них нічого не знайшов.

Символ міста та італійського Відродження загалом - собор (дуомо) Санта-Марія-дель-Фйоре. Протягом п’яти сторіч (з 11 по 16 сторіччя) Флоренція йшла в авангарді нового мистецтва. Зведена з мармуру та цегли катедра нагадує шкатулку або весільний торт. Дружина, коли одразу ж побачила його назвала найгарнішим храмом, який коли-небудь бачила.
3-4.






Відродження у архітектурі дуомо відобразилося у куполі (сміливе рішення архітектора Брунеллескі) та елементах декору. Санта-Марія-дель-Фйоре стає класикою мистецтва.
5-6.






Тема зведення куполу і самого храму відображається у серіалі «Медічі: Володарі Флоренції». Ця олігархічна родина створила один з перших «міжнародних (у сучасному сенсі цього слова) банків», карбувала власну монету флорін і давала гроші на розвиток мистецтва та культури. З роду походять чотири римських папи.

Італія: Як недорого дістатися, скільки коштує житло і де спробувати справжнє джелатоЯсна річ, що собор неодноразово перебудовувався.
7-8.






Вхід всередину за комплексним квитком коштує 18 євро (!). При чому раніше можна було окремо купити вхідний на вежу. Чи то італійці так хочуть нажитися на туристах або ж таким чином знизити і так здоровенні черги.
9.



Протягом багатьох століть Італія була поділена на різні королівства та міста-держави. Одне з них складала Флорентійська республіка.


Джерело: wikimedia.org

Уряд такого державного утворення звався Синьйорія. Напевно назва пішла від поважних синьйорів - урядовців. Палаццо Веккіо - саме так тепер зветься тодішній флорентійський кабмін. Після об’єднання Італії у ця готична будівля стає ратушею. У серіалі «Медічі» прекрасно показано засідання тогочасного флорентійського уряду.
10-12.









Перед палацом - фонтан Нептуна. Його будівництво почалося за вказівкою Козімо І Медічі (один з героїв вищезгаданого серіалу). Зараз він на ремонті.
13.



Поруч - Лоджія Ланчі. Це не та «лоджія» яка була у наших панельних будинках. Її збудували для зібрань Синьйорія та прийому дорогих гостей. Тепер лоджія служить безкоштовним музеєм з цікавими статуями.
14.



Геркулес і Кентавр.
15.



Поруч - галерея Уффіці. Назва ні при що не говорить? Це ж всім відомі нам офісі! Напевно, одні з найперших у світі. А все сталося у 1559 році завдяки олігархові Медічі - він вирішив об’єднати всі адміністративні служби під одним дахом. Через це і стриманість фасадів.
16.



Ще одним символом міста є старий міст або понте Веккіо. Також відомий як «золотий міст» чи «міст ювелірів». Хоча спочатку тут не торгували коштовностями і прикрасами. Міст був м’ясним ринком - тут продавали курячі та телячі мізки. Відходи торгівлі викидали у річку Арно. Майже як сьогоднішні курячі олігархи.
17.



Це один з небагатьох мостів з будинками.
18.



Попри численних туристів місцевим вдається відшукати гармонію і місце для себе.
19.



Перейшовши річку потравляєш на оглядовий майданчик. При чому безкоштовний і з найкращим видом на старе місто.
20.



Але треба мати зум, бо все-таки історичне ядро міста не так близько як на фото. Якийсь подібний малюнок був на обкладинці зошиту у школі але я тоді цим не цікавився.
21.



Північна Італія, принаймні та, що довелося побачити, вся горбиста. Апенніни як не як.
22.



Мости Флоренції.
23.



Люди і природа поруч.
24.



І замикає трійку білих церков - базиліка Са́нта-Кро́че або ж святого Хреста.
25.



Тут поховані Данте та Галілей. Статуя першого і розташована перед храмом.
26.



І хоча з головного фасаду будівля маленька і біла, то з боку вона виглядає великою та коричневою.
27.



Архітектура кінці 19 століття (вже у складі єдиної Італії) представлена на площі Республіки.
28.



Ну а вечір краще провести перед дуомо, адже це єдине місце де ловить безкоштовний Wi-Fi. :D
29.



Італія, подорожі

Previous post Next post
Up