На східному березі Вісли, у Варшаві, розташовано райончик Прага-Північ. Періодично там варто прогулюватися тим, хто ностальгує за "роднимі районамі" - роздовбані будинки, пацики з "суровимі ліцами" у спортивних костюмах (тут їх(пациків) називають "дресяжи"), какашки на тротураах, бомжі, які просять "папіроску":) Так що так - тенденція якась така є:))..
Найбільший гумор - це коли гаїтянка каже "і в нас так само". На сході острова Гаїті - досить багата та забезпечена Домініканська республіка, а що на заході?
Я думаю, шо то той же закон, що про річки. Західний берег ріки завжди крутіший за східний, це пов'язано з обертовими рухами Землі. За цим же законом усі багатство зі Сходу зсуваються/переміщаються на Захід.
В мене ще була ідея, що оскільки сонце заходить за заході, то ввечері в тамтешніх мешканців кращий настрій - і зранку виспались, і спати лягають пізніше :-))
У містах Європи та Північної Америки це частково пояснюється характерними західними вітрами. У добу вугільного опалення дим із західних районів міст вітром відносило у східні, де до нього додавалися власні викиди цих районів. Тому енергоємні (і викидонебезпечні) виробництва розміщували у східних районах, і робітники селилися поблизу своїх підприємств (громадського транспорту ще майже не було, та й дорого воно було їздити конкою? омнібусом чи трамваєм (коли той з'явився)). Одночасно через ці самі викиди житло і земля у східних районах були дешевші (і це житло винаймав чи навіть купував знову-таки пролетаріат), а у західних районах - дорожчі, і там будувалися аристократи та буржуа. Західні вітри у Північній півкулі є такими частими, у свою чергу, через обертання Землі навколо своєї осі.
Comments 38
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
За цим же законом усі багатство зі Сходу зсуваються/переміщаються на Захід.
:)
Reply
В мене ще була ідея, що оскільки сонце заходить за заході, то ввечері в тамтешніх мешканців кращий настрій - і зранку виспались, і спати лягають пізніше :-))
Reply
Західні вітри у Північній півкулі є такими частими, у свою чергу, через обертання Землі навколо своєї осі.
Reply
Reply
Reply
Leave a comment