Вспоминаются "виртуальности" Бушкова. Он также считал, что принятие христианства по византийскому образцу - одна из глубочайших ошибок истории. С католиками или мусульманами - мир был бы абсолютно другим.
А насчет "візантійсько-московський обряд, що нас, найсхіднішу частину Заходу, прилучив до Сходу."- то таки дурь. Тогда еще и Москвы-то не было. :)
зато обратите внимание, насколько активно используется современными ура-патриотами формулировка "византийско-московский обряд". я всё в толк не мог взять кто автор...
Перепевает с чужих голосов, причем бездарно. Если бы не христианство, православие - так и сидели в лесах, как нынешние неоязычники все норовят к истокам спуститься. Так и застыли бы там.
Ну те, що православна віра була пов'язана у східних слов'ян не з грецькою мовою, і ясно, що не з латиною (на якій в той час була переважна кількість трудів), було проблемою для наукового розвитку. До того часу, поки таки не закінчилося латинофобство.
Ви помиляєтесь. До тих пір, поки на Константинополь не вчинили хрест овий похід, більшість праць було на грецькій мові. окрім того за виелюченням небагатьох богослужбових особливостей, різниця між католицизмом і православ"ям була в тому, що в католицизмі служба була тільки на латині (і була єдина для всієї Європи Вульгата), а в православ"ї - на мовах тих держав, куди воно приходило. В випадку Київської Русі і славянських країн і була розроблена на основі глаголиці - кирилиця.
византийско-московский обряд, что нас, самую восточнуюnarvasadataaFebruary 11 2009, 06:53:35 UTC
Националист = униат. А если бы Русь приняла хрстианство по католическому образцу, было бы "московско-римский обряд"? Кстати, кто ни знает, тогда христианская церковь еще была не в расколе.
Re: византийско-московский обряд, что нас, самую восточнvarjag_2007February 11 2009, 06:57:31 UTC
Вы же понимаете, что здесь дело в комплексах и внутренней провинциальности (которая кстати от места рождения не зависит, я имею в виду город-село), а не в том, что все-таки Константинополь возник чуток раньше чем Москва :)
Наверное, борьба за утверждение свободы слова и распространения информации :)). Я позвоню в редакцию, расскажу. Было такое в с родственниками в мужа. Перестала приходить ВЫПИСАННАЯ газета, а им отвечали, что она закрылась. Пока он не позвонил и не сказал, что это за бред, что он там работает и что об этом напишут, не приходила.
Конкретно-Позняки, Осокорки.. До Нового Года просто покупал в подземном переходе, а сейчас даже в ларьках нет. Я понимаю, если бы спроса не было. Спрос есть! Наверное-"2000" этой швали как кость в горле. Профессиональный коллектив, обоснованность суждений, сканы документов... Тут не поспоришь.
Мене подібні антихристиянські закиди також не так давно відвернули від Стуса, - принаймні дозволили не надто заангажовано-піднесено поглянути на психологічний стан поета. "Не люблю християнства, ні", - це його вже хрестоматійний вислів. А взагалі Стус симпатизував буддизмові, знаходив у ньому співзвучність своєму світосприйняттю.
Так що, попри мої колишні симпатії до нього і літературно якісні тексти, боюся, світоглядно - це не та постать, яку слід подавати нині як авангард духовності.
Розумієте, його приблизно року з 89-го стали подавать як взірець літератури, ми сприймали його як камерного типу поета, з прекрасною стилістикою, дещо неврастенічного і тому такого переламаного. А потім чим далі, тим, як кажуть, аглядаєш у безодню: через нього як у лінзі стали розкриваться найгірші риси, з якими повинна в собі боротися людина. Що найбільше вразило, то це, що він же ПОЧИНАВ писати і творити у той же час, коли і Ліна Костенко, яку він назвав маргіналкою, Василь Симоненко, Вінграновський. А його з"їли комплекси.
А взагалі, - чим далі заглиблюєшся у внутрішній світ наших письменнків, тим мерзенніше себе почуваєш. В той час, коли інші будували, створювали, годували, вони влаштовували розборки між собою, об"єднуючись спочастку против одних, а потім затоптуючи вчорашнього "пахана", а тепер поливають брудом все, що пропагували. Я ось тільки що прочитала інтерв"ю загребельного "Бульвару" (повністю вийде на наступному тижні), так почуваю себе як опльована. Знаєте, хоча він і написав на батька донос, я його поважала як письменника і ніколи не думала, що він настільки дріб"язковий, містечковий і здатен до такого перебріхування з коньюнктурних міркувань.
Comments 58
А насчет "візантійсько-московський обряд, що нас, найсхіднішу частину Заходу, прилучив до Сходу."- то таки дурь. Тогда еще и Москвы-то не было. :)
Reply
Reply
Reply
Он вообще меняет очень часто точки зрения.
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
А если бы Русь приняла хрстианство по католическому образцу, было бы "московско-римский обряд"?
Кстати, кто ни знает, тогда христианская церковь еще была не в расколе.
Reply
Reply
Reply
Reply
невозможно нигде купить.
В ларьках говорят-с Нового Года не поступает?
Reply
Было такое в с родственниками в мужа. Перестала приходить ВЫПИСАННАЯ газета, а им отвечали, что она закрылась. Пока он не позвонил и не сказал, что это за бред, что он там работает и что об этом напишут, не приходила.
Reply
До Нового Года просто покупал в подземном переходе, а сейчас даже в ларьках нет.
Я понимаю, если бы спроса не было.
Спрос есть!
Наверное-"2000" этой швали как кость в горле.
Профессиональный коллектив, обоснованность суждений, сканы документов...
Тут не поспоришь.
Reply
Reply
Так що, попри мої колишні симпатії до нього і літературно якісні тексти, боюся, світоглядно - це не та постать, яку слід подавати нині як авангард духовності.
Reply
Reply
Reply
Leave a comment