Квітне тюльпанчик,дикий-дикий...

May 06, 2015 16:10

Весна-пора цвітіння,пора,коли до круглорічного "полювання" за архітектурними пам*ятками додається ще й бажання побачити як квітнуть різноманітні цікавенькі представники флори.Багато хто з нас стає в цей період трошки таким собі "ботаном",який вишукує по книгах,інтернеті чи знайомих інформацію,а коли ж цвіте ця чи інша квітка(дерево,кущ)...
Спокусив цей процес і мене.Спочатку була магнолія,а цими вихідними виїхали на пошуки наступної "жертви",-диких тюльпанів,або ж шахового рябчика.


Долина


Не відкрию великої таємниці,коли скажу,що долина рябчика шахового (великого) знаходиться у Миколаївському районі,що на Львівщині,неподалік від села Надітичі.Власне там і блукати ніде,-кіти ростуть при самісінькій трасі (Е 471). І не треба кричати що я "спалив" місце,-спалив його не я,а якісь "розумні" хозяїни,які в період цвітіння квітки додумались там траву випалювати..
1.


2.


3.


Отож,рябчик шаховий-багаторічна рослина родини Лілійних. Вид занесений до Червоної книги України.Українська видова назва "шаховий" вказує на специфічне забарвлення пелюсток, на яких темно-пурпурові цятки чергуються з білими у строгому порядку, наче на шахівниці.
4.


5.


Квітки зібрані по 2-3 штуки на верхівці квітконоса, пониклі, дзвоникуваті, без запаху. Під час цвітіння кожна квітка залишається відкритою 6-7 днів. На час нашого приїзду більша частина квітів вже виглядала "несвіжою"-період цвітіння підходив до завершення.
6.


7.


8.


Незважаючи на широке розповсюдження, рослина знаходиться під загрозою зникнення майже по всій Європі.В Україні вид охороняється в Національному природному парку «Синевир» та на території пам'ятки природи «Білка».
9.


10.


11.


"Стандартне" забарвлення квітів-темно-червоний(бордовий) з фіолетовими прожилками та світло-рожевими(зсередини -білими) цяточками,але трапляються і винятки-тюльпанчики жовтого,білого,блідо-рожевого коліру.Та їх дуууже важко знайти.
12.


13.


14.


Період цвітіння припадає на середину-кінець квітня. Напевне залежить від погоди.
15.


Крім нас,по поляні ніхто й не вештався,хоча львівські туроператори вже досить обширно рекламують цю місцину.
16.


Конкретні координати долини можна знайти в мережі,-добре це чи не зовсім судити не буду. Їхав туди з упевненістю,що не зірвемо ні єдиної квіточки,а тут на тобі : " та там недавно траву випалювали,то не знаю що залишилось,а їх було стільки хоч косою коси..", - це про тюльпани.Таму чого кривити душею,- збережений десяток і близько не стоїть поряд із знищеною тисячею... Тож зірвали,признаюсь.
17.


18.


19.

Львівщина

Previous post Next post
Up