Закінчення -а чи -я

Jan 06, 2014 03:09

Досить часто бачу в ЗМІ, коли іменникам чоловічого роду з закінченням на -р у родовому відмінку однини надають закінчення -а або -я. Декотрі ніби можуть мати обидва закінчення: Ігор - Ігора(я), лікар - лікара(я); інші традиційно виключно -а: каменяр - каменяра, школяр - школяра, маляр - маляра ітд ( Read more... )

Правопис, Фонетика

Leave a comment

lesya123 January 6 2014, 09:29:43 UTC
у вас такі нецікаві і такі однотипні записи тут.
ви мабуть реінкарнація юзера "ната", яка задавала тут такі ж надумані запитання.

окрім своєї недолугості ваша мова тхне, та ще й добряче, міліцейськими протоколами.

=Повертаючись до теми, я просив би навести приклади українських словотворів..=
=Прошу пояснити як правильно такі слова відмінювати..=

Reply

i_dominik January 6 2014, 20:36:18 UTC
Дякую. Звісно, що якби мені не залежало на знанні української мови, то мене тут не було б - тисячі українців на поселеннях приспокійно 'паркують свої кари коло фенсу, мешкають в більдинґу, юзують інтернет, резиґнують з посади, акцептують призначення' і тд.

Якось дивно є помічати, що доволі часто на цьому форумі (академічна) полеміка дуже швидко переростає в суперечку. Чи може намагання бути більшим католиком ніж Папа Римський є ознакою 'національного характеру сучасного українського мовознавства'? Перепрошую якщо я когось мимоволі образив - аж ніяк не мав того на меті.

Reply

irengloria January 7 2014, 00:22:29 UTC
Вам просто трохи не пощастило. Недавно ця спільнота зазнала нашестя неадекватів, які голослівно відкидали посилання на джерела і переводили дискусію в ідеологічну площину. Модератор досить довго відбивав атаки, одного разу навіть довелось вдатись до бану, це дещо загострило емоції учасників, звідси й певна підозріливість щодо нових учасників. Але якщо переглянете, наприклад, словник спільноти за перші 5 років (в профілі), знайдете там досить багато спокійних обговорень. Модератор намагається тримати саме академічний рівень ( ... )

Reply


Leave a comment

Up