Мадрівка Черкаською обл. Золотоніським районом.
Не втримались і все ж поїхали прокатитись на півдня Черкащиною. Дороги, як завжди, тільки покидаєш Київщину, то починається,як правило, бездоріжжя. Дорожнє полотно ніхто не латає,а в деяких селах можна сміливо сказати, що замість доріг справжні катакомби. Єдине, що перекривало роздратування і небажання їхати далі оригінальні пам’ятки, гарна погода та красиве небо. Місця там просто неймовірні. Маю надію, що настане той день, коли в Україні буде наведено лад і кожен матиме змогу проїхатись і подивитись на всю цю красу.
Маршрут такий
Гельмязів - Коврай - Антипівка - Драбівці - Великий Хутір - Скориківка - Бакаліївка - Золотоноша - Прохорівка
Виїхали близько 8.00 з м.Ржищева,де ночували у родичів і повернулись близько 16.00. Отримали багато вражень, та зробили тест - драйв для нового фотика. Особисто я - задоволений як слон.
Село Гельмязів розташоване на річці Супій за 30 км на північний захід від районного центру. В цетрі села знаходиться парк колишнього маєтку Ливицьких, а поряд розташована цегляна Троїцька церква в стилі пізнього класицизму, 1841 р.
Село Коврай розташоване неподалік від місця, де річка Кавраєць впадає в Супій, за 19 км від районного центру. Заснував поселення переяславський полковник Степан Томара, купивши землі в Гельмязівській сотні. Визначною пам'яткою села вважаються залишки маєтку Томари, від якого, нажаль, залишився тільки парк з озером та незначні господарські споруди.
Село Антипівка за 9 км від районного центру. Церква св. Параскеви, 1890 р.
Село Драбівці за 12 км на північ від районного центру. Троїцька церква,1716 р. Церква не є типовою для цієї місцевості, але дуже цікава. Варто зауважити, що тут дуже доброзичливий батюшка, отець Віталій. Ми випадково потрапили на свято храму і нас швидко посадили за стіл, нагодували та ще й подякували, що ми приїхали і не відмовилися від трапези. Батюшка сам запропонував зробити кілька фото в середині храму і обов’язково розмістити в інтернеті, щоб всі бачили, який в них новий іконостас. Потім на доріжку окропив нас кожного свяченою водою. Мокрі, ситі та щасливі ми поїхали далі.
Село Великий Хутір за 8 км на схід від районного центру. Церква св. Петра і Павла, 1892 р.
Село Скориківка за 20 км на північ від районного центру. Миколаївська церква, 1911р. Будувалася майстрами з Вереміївки на кошти прихожан.
Хутір Бакаліївка знаходиться неподалік села Антипівка. Свято-Покровський Красногірський жіночий монастир. Спочатку був чоловічим козацьким монастирем,а згодом став жіночим та діє по сьогоднішній день.
Місто Золотоноша - районний центр Золотоніського району. Місто розташоване на річці Золотоношці, притоці Дніпра, за 30 км від обласного центру міста Черкаси.
В місті варті уваги Свято-Успенський собор, збудований у 1909 р., будівля колишньої гімназії, парк та меморіал слави, будівля повітового театру (1910 р.) та корпуси старого лікеро-горілчаного заводу (1896 р.)
Свято-Успенський собор
будівля колишньої гімназії
парк
меморіал слави
будівля повітового театру
корпуси старого лікеро-горілчаного заводу
Прохорівка Канівського району. Ільїнська церква, 1709 р.