Святая Русь продуцирует атеизм

Feb 12, 2020 16:09


РПЦ (как и УПЦ МП) про «Святую Русь» уже давно все уши прожужжали. Только забавный нюанс - где была т.н. святая православная Русь там расцветал атеизм, и то радикальный. Как это было в СССР ми в курсе, а вот как это отобразилось на Польше:


Read more... )

религия, польша

Leave a comment

Comments 8

invader_avenger February 12 2020, 14:41:45 UTC
Така собі кореляція. Анархічний степовий схід був анархічним в усьому, і в релігійних справах також.
Шевченка почитайте, у нього складні відносини з Творцем завжди були, а він - не з анархічнішого регіону

Reply

tipa_bandera February 13 2020, 12:13:39 UTC
Ні, на західній Україні більш релігійне населення. Для мене було здивуванням побачити, що на тій же Полтавщині будувати в неділю (чи класти бруківку, для прикладу) - це звична річ. Для Львівщини це нонсенс, сумніваюсь, що навіть якщо захочеш таке організувати, то чи знайдеш майстрів на таку роботу в неділю. Ось простий доказ, кількість населення на одну громаду (тобто, чим менше число, тим більше громад):


... )

Reply

invader_avenger February 13 2020, 18:50:19 UTC
Південь і схід - анархісти і нон-конформісти. Згадайте козака Пацюка, який жере галушки в ніч перед Різдвом. Або козака Мамая, якого зображували без хрестика на шиї. Про Шевченка я вже згадував. Обряд - це ознака усталеного життя, бюргерства, містян. Степовики, які орали землю з рушницею на плечі ніколи не знали, що таке обряд, бо не мали усталеного життя - кожен день міг стати останнім. Тому робота й була вища за обряди, бо робота - це хліб, хліб - це життя.
Степова Україна ніколи не була ментально радянською, але була де-факто атеїстичною. Ну як атеїстичною. Скоріш, релігійною без фанатизму. Спробуйте загнати степовика щосуботи чи щонеділі до храму, ага. У нього є значно важливіші справи.
У західного українця землі нема, працює він не на себе, а якщо на себе, то покупці його товарів/послуг - такі ж віряни як і він, до його ятки у вихідні все одно не прийдуть, тому всі масово йдуть до церкви.
Справа тут не в ментальності чи ще в чомусь, а в звичайній економіці. Праця на землі не знає що таке свято.

Reply

tipa_bandera February 15 2020, 07:46:11 UTC
Ви хочете сказати, що колись на Полтавщині "степовики" працювали в неділю чи на релігійні свята? І ваш розподіл на містян теж не дуже працює. Українці на ЗУ переважно були селянами, а не міщанами. З чого ви вирішили, що в селян ЗУ не було землі? Ще Кравчук розповідав, що він був з бідної сім'ї, у них було близько 5 гектарів землі. А як тоді поясните схожу ситуацію в Польщі?

Reply


bozkurt_turan February 19 2020, 08:03:33 UTC
тем больше религиозность

И что тут хорошего? Более высоким уровнем мракобесия не стоит хвастаться.

И да, в Степи всегда было трудно с иерархически организованными религиями, что с христианством, что с Исламом (на намазы времени нет, некогда отвлекаться от стада, для содержания имамов нет достаточных материальных средств, а как-то заставить подчиняться тяжело - Степь большая, и "верблюд с поклажей весь мой караван" - ушел и все тут), потому как сарты казахов, так и аварцы и прочие дагестанцы ногаев всегда называли "плохими мусульманами". Так что и "новоросские" украинцы или русские тоже были "плохими христианами". Но не факт, что это было плохо.

Reply


Leave a comment

Up