"Стефа Авдикович, чи то під впливом чоловіка - гарячого іспанського революціонера, чи то самостійно дуже полівішала і мала певні труднощі в стосунках з українською діаспорою в США."
Ура! Урра! Урааа! Нарештi я дIзналась про пристойну лiву галичанку. А то все якIсь правi, ще й клерикальнi попадаються. Мммуррррр, люблю лiвих -- тобто, не стIльки люблю, скiльки комфортно себе з ними почуваю. А про труднощi з дIаспорою можна докладнIше?:))
Re: українки із середньою або вищою освітоюtin_tinaMay 16 2012, 17:40:05 UTC
Не думаю. Справа в тому, що українцям з освітою надзвичайно важко було знайти роботу в Галичині, а вже українкам - просто мраки. Тому вони попросту хапалися за будь-яку можливість десь прилаштуватися і викладалися, не жаліючи сил. Схоже, Климентина Авдикович не прогадала, поставивши на такий кадровий склад. А тиск суспільства в напрямку жіночої освіти був дуже сильний. В Ірини Вільде є півжартівливе оповідання "Дух часу" - його героїня чимало витерпіла, бо хотіла попросту заміж, а не вчитися, як вимагала вся родина.
Re: українки із середньою або вищою освітоюberendeishcheMay 16 2012, 18:27:39 UTC
Значит, она сознательно ориентировалась на привлечение именно женщин с образованием, то есть преследовала не только коммерческие, но и идейные цели, как национальные, так и гендерные. Конечно, тут это, наверное, сочетается, потому что с такими сотрудницами ей было проще найти общий язык и доверять им можно было больше, но желание созалть успешное женское предприятие определённо присутствовало.
Я бачила, дякую. Ні, це рішуче не "моя" Козакевичка, в тої сестри Ванди не було - була Ліда і її я трохи знала. Але й ця Сартрівська Козакевичка, схоже, українка.
Навздогін - я дуже критично ставлюся до запевнень "російських емігрантів" про їх походження, статок і соціальний статус. У всякому випадку, вона не Казакевич, а Козакевич.
Comments 41
Reply
Це так я наслідую стиль тої епохи :-)
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Ура! Урра! Урааа! Нарештi я дIзналась про пристойну лiву галичанку. А то все якIсь правi, ще й клерикальнi попадаються. Мммуррррр, люблю лiвих -- тобто, не стIльки люблю, скiльки комфортно себе з ними почуваю. А про труднощi з дIаспорою можна докладнIше?:))
Reply
Мені розповіло про Стефу двоє людей: парижанка й поетеса Марта Калитовська (яка безуспішно намагалася з нею познайомитися ще в Парижі) і Michel Rybalka, Сартрів приятель українського походження, професор філософії в Сейнт Люіс, Місурі.
Її чоловік називався Fernando Gerassi. Рибалка попереджував мене, що він куди запекліший комуніст, ніж інші з Сартрового кола, і що вона зі мною говорити не захоче, що й сталося.
Біографи подають її то як польку, то як росіянку.
Але її син, John Gerassi, автор біографії про Сартра (живе в Нью-Йорку), всюди підкреслює, що його мати - українка.
А от, до речі, син тої самої Стефи, John Gerassi:
T.M.: How did your father know Sartre ( ... )
Reply
Gerassi: My mother had been placed in a convent in Lvov after her father died of the Spanish flu in 1918, but she couldn’t stand it, and had run away to Vienna when she was only 15, ending up a feminist writer at 16. Often arrested there, she eventually got to Germany, where she met Alban Berg , and they ended up living together in a house in Berlin that was only for musicians. Meanwhile my uncle, my father’s brother, wanted to be a musician, and he lived in that same house.
Покопатися тут, звісно, треба, бо в мене виникли трохи інші припущення щодо того, чому Стефу так поспішно випхнули за кордон. А "в монастир" - це в ту саму школу сестер-василіанок, пам"ятаєте, де викладала Олена Степанів і мати Северина.
Reply
Reply
Reply
А тиск суспільства в напрямку жіночої освіти був дуже сильний. В Ірини Вільде є півжартівливе оповідання "Дух часу" - його героїня чимало витерпіла, бо хотіла попросту заміж, а не вчитися, як вимагала вся родина.
Reply
цели, как национальные, так и гендерные. Конечно, тут это, наверное, сочетается, потому что с такими сотрудницами ей было проще найти общий язык и доверять им можно было больше, но желание созалть успешное женское предприятие определённо присутствовало.
Reply
Reply
http://fr.wikipedia.org/wiki/Olga_Kosakiewicz
І ще таке посилання:
http://www.e-reading.org.ua/chapter.php/99672/21/Sartr_-_Dorogi_svobody._I.Vozrast_zrelosti.html
Reply
Але й ця Сартрівська Козакевичка, схоже, українка.
Reply
Reply
Leave a comment