№3. Сирник апельсиновий

Mar 23, 2013 13:42

Сирники дуже популярний вид випічки на західній Україні. Очевидно, це вплив польської кухні, якою вже надихнувся навіть П`єр Ерме, коли створював свій Polish cheesecake(Cracow). Якщо порахувати всі сирники, які я спекла протягом усього життя, вийде чималенька скирдочка:-) Тож, окрилена CHEESECAKE FLASHMOB, я вирішила протестувати не звичайний рецепт банального сирника, а сирник

Апельсиновий на шоколадному тісті:

Текст Дарії Цвек:

Тісто
300 г борошна
250 г вершкового масла
1 столова ложка цукру
на кінець ножа солі

Начинка
1 кг сиру
8 жовтків і
8 білків
300 г цукру
50 г верщкового масла
50 г манної крупи
100 г ізюму
100 г мигдалю
1 апельсин

П р и г о т у в а н н я:

Замісити пісочне тісто, вистелити ним дно і боки тортівниці, поколоти виделкою і підпекти до половини готовності протягом 20 хв.
Начинку приготувати так: сир перетерти крізь сито або змолоти на м"сорубці. Зварити апельсин, 3-4 рази зливаючи воду, а коли остигне, порізати, вибрати зернятка і змолоти на м"ясорубці.
Розтерти з цукром розтоплене масло, додати змелений апельсин, жовтки і розтирати, додаючи по ложці розтертий сир.
Отриману масу вимішати з піною добре збитих білків, манною крупою, промитим ізюмом, викласти на підпечене тісто, посипати посіченим мигдалем і пекти в гарячій духовці (210-220С)протягом години.
Якщо сирник дуже рум"яниться, покрити вологим папером.
Виймати з форми холодним.

Мої коментарі:

В тісто я добавила 100 г розтопленого чорного шоколаду, бо мені здалося, що шоколад і апельсин дуже пасують один одному. Практика показала, що я мала рацію:-) За старою звичкою тісто не розкочувала скалкою, а натерла на тертці.
Варити апельсин було дивно і трохи страшнувато, хоча я колись готувала апельсиновий Джаффа торт, де апельсин взагалі треба було морозити у морозилці (!). Головне, що викликало побоювання - у рецепті не було зазначено тривалість цієї процедури, тож орієнтуватися довелося виключно на свою кулінарну інтуїцію.
Все закінчилося добре:-) Апельсин зварився прекрасно, гіркота з цедри вийшла, а сік залишився. Тож у готового сирника був не тільки приємний жовтогарячий колір, а просто фантастичний апельсиновий смак:



Ізюму та мигдалю у мене не було, та напевно це й на краще, вони би були тут очевидно зайвими.
Висновок: рецепт годний, підлягає повторенню!



Previous post Next post
Up