Мовою міжнаціонального спілкування в усьому світі залишається англійська. В Україні ж доречно спілкуватися мовою українською. Тим паче вірним і священству Київського Патріархату.
Дорогоцінний панотче! Вживання української мови в Богослужінні є наріжним каменем Української Православної Церкви Київського Патріархату, саме тут точка розходження з Церквою Московською, яка наполягає на церковнослов'янщині, а нашу мову називає "базарною". Тому для священства Київського Патріархату українська мова це не забаганка, а принципове питання, що його не варто сприймати легковажно. Інакше навіщо город городити з Помісною Українською Церквою, з автокефалією: влитися в РПЦ, та й край. Скажіть, будь ласка, чи ви проповідь теж російською виголошуєте?
Наріжним каменем Української Православної Церкви Київського Патріархату, як і будь-якої іншої Церкви е Ісус Христос. І основна справа не в мові, а в канонах церковних і це е едине принципове питання. Мова змінюється, розвиваеться, бува вмирає. Вона, звічайно, не забаганка,але далеко не наріжний камінь. Проповіді виголошую як правило укрвїнською мовою, але деякі бесіди провожу і россійскою. Все залежить від аудіторії.
///Наріжним каменем Української Православної Церкви Київського Патріархату, як і будь-якої іншої Церкви е Ісус Христос/// - ОТЕЦЬ, ЦЕ ТИ ГАРНО СКАЗАВ! :)))
Reply
По-друге, вона все одно залишаеться мовою міжнаціонального спілкування.
Нуі по-трете я пишу українською, але нечасто.
Reply
Reply
Та й взагалі, невже хтось може вказувати інший людині якою мовою розмовляти?
Reply
Скажіть, будь ласка, чи ви проповідь теж російською виголошуєте?
Reply
І основна справа не в мові, а в канонах церковних і це е едине принципове питання. Мова змінюється, розвиваеться, бува вмирає. Вона, звічайно, не забаганка,але далеко не наріжний камінь.
Проповіді виголошую як правило укрвїнською мовою, але деякі бесіди провожу і россійскою. Все залежить від аудіторії.
Reply
Reply
Leave a comment