Життя є осягнення єдности

Aug 27, 2006 08:35

Фундаментальною причиною старіння живого організму є другий закон термодинамики, наслідком якого є постійне незворотне зростання ентропії ізольованої термодинамічної системи аж до досягнення стану рівноваги, який для живого організму є тотожний смерті ( Read more... )

наука

Leave a comment

Comments 16

anonymous September 7 2006, 20:01:51 UTC
Людина старіє не тому, що з неї "виходить" температура,
а тому, що так побудована генетична система.
Єволюції в природі не існує, скоріше диградація.
Здорова дюдина знаходиться в стані термодинамічної рівноваги постійно, з температурою 36,6.
Третя світова війна вже йде. Почалась в Югославії, перекинулась а Афганістан, тепер Ірак.
Життя на Землі вже висить на волосині. Тільки зомбовані дебіли цього не усвідомлюють.

Reply

Про справжню долю світу socyst September 8 2006, 20:55:04 UTC
Дякую за відгук ( ... )

Reply

Re: Про справжню долю світу anonymous September 8 2006, 22:37:39 UTC
Кінець світу- Це згорання планети Земля, в так званому Пеклі, зривання Землі з орбіти і падіння її на Сонце ( ... )

Reply

Про можливість кінця світу socyst September 9 2006, 17:03:37 UTC
Ваша концепція кінця світу є цікавою, тому я розгляну її детальніше ( ... )

Reply


igorko September 25 2006, 20:01:16 UTC
про ентропію цікаво, але сумнівно, інакше б смерть (максимум ентропії) наставала поступово, а це все ж таки досить миттєвий процес...

Reply

Смерть та зростання ентропії socyst September 26 2006, 09:06:03 UTC
Максимум ентропії настає вже після смерти, після того, як організм повністю розкладеться. Смерть не є максимумом ентропії, а втратою життя, тобто того стану самоорганізації, коли організм втрачає здатність підтримувати значний потік негентропії, тобто здатність виводити постійно зростаючу ентропію назовні. Але, стан максимуму ентропії досягається дуже швидко після смерти - через декілька днів. Відбувається це саме тому, що після смерти ентропія вже не виводиться назовні, а лише зростає! Життя є форма протидії зростанню ентропії шляхом виведення її назовні. Смерть є втратою життя, втратою протидії зростанню ентропії. Така втрата відбувається миттєво, хоча сама ентропія зростає поступово.

Reply

Re: Смерть та зростання ентропії igorko September 26 2006, 16:57:02 UTC
ок, допустим живий організм ізолювали від оточення, лише подають необхідне для життєдіяльності і забирають продукти життєдіяльності (сумарно то приблизно одне і те ж), таким чином що потік ентропії назовні відсутній, проте життя собі може тривати, оскільки організм буде в рівновазі сам із собою і ентропія не зростатиме, а лише залишатиметься сталою...

Reply

Re: Смерть та зростання ентропії socyst September 26 2006, 18:39:52 UTC
Потік ентропії якраз існує завдяки тому, що ентропія всього необхідного для життєдіяльності є значно меншою, ніж ентропія продуктів життєдіяльности. Тобто, Ваше допущення означає збереження потоку ентропії, а не його відсутність. Ізольованою системою організм буде лише тоді, коли немає обміну енергією та речовиною з оточуючим середовищем. Крім того, живий організм є системою, яка є дуже далекою від стану термодинамічної рівноваги. Нерівноважні стани мають низьку ентропію і збільшують її при наближенні до стану рівноваги. Життя є саме такий стан, який підтримується потоком ентропії назовні, завдяки чому ентропія всередині живого організму залишається низькою. Коли настає смерть, цей потік зупиняється і організм розкладається, тобто переходить до стану рівноваги з максимумом ентропії. Життя є синонімом низької ентропії, а смерть є початком різкого зростання ентропії всередині організму.

Reply


chibaton October 3 2006, 13:44:38 UTC
Багато розумних речей, багато гарних термінів
Як на Вашу думку "єдності з самим собою та з усіма близькими людьми" може протидіяти ентропії?
Що таке єдність з самим собою?
"єдності з самим собою та з усіма близькими людьми" - духовна сторона, нематеріальна, хіба постінне підтримання фізичної оболоки (тіла людини) не ефективніше?

Reply

Вітан як спихічно цілісний стан людини socyst October 3 2006, 18:27:47 UTC
Дякую за відгук ( ... )

Reply


chibaton October 4 2006, 07:18:19 UTC
Як на мене то більш реалістичним є досягнення науки в регенерації генетичної системи, ніж досягнення людьми стану Вітана.
Також сумнівно щоб суспільство яке б складалося з суцільних вітанів могло існувати. Як на мене в кожній системі має бути два антиподи, щоб могла продовжуватися еволюція по всіх рівнях, а вітани, наскільки я зрозумів, уособлюють чисте добро і баланс.
Щодо єдності з собою, то її важко досягнути соціальній людині, яка постійно контактує з з зовнішнім світом і в особливості з іншими людьми. Хіба монахи Тібету можуть трохи наблизитись до того стану, відсторонившись від світу і медитуючи у своїх келіях.

Reply

socyst October 4 2006, 17:42:45 UTC
„Як на мене то більш реалістичним є досягнення науки в регенерації генетичної системи, ніж досягнення людьми стану Вітана.“ Ви можете це якось обгрунтувати ( ... )

Reply


Leave a comment

Up