Напередодні виборів Президента України сепаратисти з Донецької та Луганської областей вирішили об’єднатися в одну державу під назвою "Новороссия".
Потім, правда, пішли заяви про те, що ніхто ні з ким насправді не єднався. Та й "Новороссия" виявилася нібито партією. Коротше, "умом Новороссию не понять".
Так чи інакше, чергова віртуальна "держава" встигла обзавестися власним прапором, який вже навіть у
російській "Вікіпедії" є.
До створення символіки сепаратисти підійшли серйозно й вдумливо - розмістили
в себе на сайті аж 11 проектів і відкрили голосування.
Ось вони:
Як бачимо, у п’яти проектах відтворено кольори прапора Російської Федерації, у чотирьох - двоголового орла. Нічого дивного - хоч і "Ново", а все ж "Россия".
Проекти жваво обговорювали, пропонували альтернативні варіанти - кому цікаво, може почитати коментарі. Ми все не осилили - сприймати маячню цілого стада сивих кобил задоволення нижче середнього. Таке враження, що на тебе вивалили самоскид вати. ))
В будь-якому разі переміг перший варіант.
Феєричний українофоб А.Чаленко
стверджує, що прапор придумав такий собі політолог М.Павлів. Це, нібито, прапор російського флоту, який зіграв видатну роль у справі появи "Новоросії".
Взагалі-то прапором російського флоту насправді є біле полотнище з блакитним "Андріївським" хрестом. А сепаратистський символ схожий на ґюйс кораблів ВМФ Росії (піднімається на носовій щоглі під час стоянки):
Російський гюйс з’явився приблизно у 1699 р. Його створили під явним впливом гюйса англійського флоту (т.зв. "Юніон Джек"), що поєднував прапори Англії та Шотландії:
Однак ще більше прапор недо новоросів виявився схожим на … прапор американських конфедератів!
Подібність цю
помітили відразу.
Такий прапор запропонував свого часу В.Майлз в якості національного прапора Конфедеративних Штатів Америки, однак уряд проект відкинув. Тим не менш саме червоний прапор з синім косим хрестом й білими зірками використовувався армією й флотом Конфедерації. Річ у тім, що офіційний прапор на полі бою часто плутали з прапором США. Чому на прапорі було зображено косий хрест (термін "Андріївський хрест" В.Майлз не вживав) - досі не зрозуміло.
До речі, щодо хреста Св. Андрія. За переказами, Св. Андрій Первозваний під час подорожі з Корсуня до Риму провістив виникнення осіянного Божою благодаттю Києва. Того самого Києва, від якого так прагнуть відділитися ватажки Домбабве й Луганди!
Втім, схоже, що така нестиковка їх зовсім не бентежить.
Коротше кажучи: