Кілька слів про автономне опалення

Aug 18, 2009 17:03



Висловлю свою думку щодо встановлення в квартирах багатоповерхових будинках автономного опалення. Свого часу Кабінет Міністрів регламентував встановлення індивідуальних газових котлів (ІСО) мешканцями багатоквартирних будинків. Сьогодні той самий Кабмін це суворо забороняє. Проте дозвіл можна отримати лише за умови того, що усі жителі в усіх ( Read more... )

газ, автономне опалення, ЖКГ

Leave a comment

Comments 24

borodatyy August 18 2009, 15:02:06 UTC
Пане Сергію,

хочя я з Києва, проте мені цікаво читати Ваш блог.
Щодо індивідуальних систем опалення (ІСО). По-перше, мабуть в розрахунку вкралася помилка. Вартість одного кубометру газу (при вартості 1000 м3 - 2500 грн.) становить 2,5 грн. Справді, це не дешево, але й не дорого, враховуючи екологічність та теплопередачу газу. На жаль, інші енергоносії не можна у цих параметрах порівняти з газом.
По-третє, вважаю, що впровадження ІСО матиме користь при систематичному впровадженні, а не так, хтось захотів - поставив себе котел. Централізоване опалення (в теперішньому вигляді) вижило себе. Про це можна судити із сьогоднішньої ситуації в Києві, коли зупинилися обидві ТЕЦ через борги "Київенерго" перед "Газом України", а Київрада, в свою чергу має мільярдний борг перед "Київнерего"

Reply

sergiyodarych August 18 2009, 15:38:49 UTC
Дякую. Виправив.

Щодо ситуації у Києві. Вона мені дуже добре відома. Там відбувається боротьба за власність між Андрієм Івановим та мером Леонідом Черновецьким. Черновецький свідомо заганяє підприємства у борги, затверджуючи збитковий тариф. У той же час, як ви правильно зауважили, Київрада не компенсує різницю у тарифі. На мою думку, це робиться з однією метою: дешевше продати ці структури.
Тому говрити на тлі цієї боротьби про "центральне опалення, яке себе віджило", вважаю недоречним. По інших позиціях готовий вести дискусію

Reply

borodatyy August 19 2009, 06:54:31 UTC
Упевнений, що без боротьби за комунальні підприємства не обходиться, проте. Проте за всі роки жодне енергогенеруюче підприємтсво не надало кошторисів собівартості гарячої води та опалення. Узагалі не врегульована система "виробник-постачальник-споживач". Це можна було б зробити дуже просто шляхом укладання відповідних договорів між власниками квартир/ОСББ та генеруючими компаніями. Щодо електроенергії це ж можна було зробити. Також треба вести повний облік спожитої теплоенергії, шляхом встановлення тих самих лічильників у будинках або на стояках ( ... )

Reply

sergiy_kuzlyaev August 19 2009, 09:25:35 UTC
Я чесно кажучи не знаю як у вас там у Києві. АЛЕ в Черкасах

- договора з ТЕЦ та Теплокомуненерго укладаються. Боюсь помилитися скільки в цифрах, але 80% вже точно є. Там чітко передбачено, що немає послуги, люди не платять.
- електроенергія. На кожен багатоповерховий будинок встановлений лічильник. РЕУ щомісяця у своїх звітах про виконану роботу повідомляє кількість кВт "намотаних" будинком у т.ч і ліфтом. Навіть вказується кількість куб. м. сміття, які вивозять від будинку комунальні служби.

Reply


arjentina_jam August 18 2009, 17:24:46 UTC
Ну, что-то в Ваших рассуждения есть, но можно долго спорить.
Например, "экономичность". Сколько тепла расходуется на "прогрев земли" при трансортировке от производителя до потребителя? Сами знаете - много.
"Экологичность" - тоже вопрос спорный. Насколько я понимаю в экологии, сжигание газа намного чище с экологической точки зрения, чем сжигание угля, мазута или мусора. Пока на нашей ТЕЦ не стоят супер-пупер модные очистительные фильтры о сжигании мусора я бы вообще забыла, потому что это будет экологическая катастрофа какая-то.

Мне кажется наиболее приемлимым вариант "подомового" или "поквартального" автономного отопления. Это позволило бы решить вопрос и с экологичностью, и с потерями тепла при транспортировке, и с альтернативными видами топлива, кстати, тоже - мультитопливный котел.

Reply


3olyshka August 18 2009, 19:17:37 UTC
Расскажите:1 кто является автором именных талонов.2.С какой целью их ввели.3За чей счёт дети будут ездить на разные конкурсы, соревнования? 4.Кто заменит Котка?

Reply

vicmix August 19 2009, 04:15:49 UTC
Золушке, Вы вместо того чтобы в любви Гуре объясняться на его блоге, хотя бы иногда почитывали сайт горисполкома,

http://www.ckrada.com/index.php?page=news&id=1781

там про именные талоны все. Да и по ТВ я сам лично видел разъяснения Одарича на эту тему.

Reply

3olyshka August 19 2009, 12:56:44 UTC
Вы видели,я а не видела, и поэтому спросила у Сергея Олеговича,то что хотела спросить. У Вас лично я ни о чём не спрашивала, поэтому и не нужно мне отвечать вместо Одарича или кого-то другого.
Насчёт вашего бреда по поводу объяснений:Не несите всякую ерунду и брехню.И то, что я делаю, вас никак не обходит.Не суйте свой нос куда вас не просят.

Reply

sergiyodarych August 19 2009, 16:44:24 UTC
Не свариться. Я дам відповіді на усі запитання.

Перше.
Ініціатива моя. Подбний досвід є у нашого міста-побратима Пермь (РФ).

Друге.
Введення талонів дозволить створити конкуренцію між закладами позашкільної освіти. Відтепер гроші "ходитимуть за дитиною". Раніше ми фінансували лише утримання закладів, секцій, гуртків. Директори та керівники цих творчих обєднань надсилали нам бюджетні запити, де вказували скільки їм потрібно коштів. Проте скільки у них навчається дітей ніхто не писав.
Введення талонів змусить керівників цих гуртків ходити по школах і запрошувати дітей на навчання. Таким чином ми охопимо усіх дітей Черкас. Їхня кількість 25 тис., а гуртки відвідує лише 6 тис.Це нормально? Крім того, завдяки талонам ми зможемо фінансувати навчання дитини і у приватних гуртках. Чого не могли дозволити робити раніше.

Трете.
Діти їздитимуть на змагання і конкурси за бюджетні кошти.

Четверте.
Дійсно, Микола Котко звільнився. В.о керівника департаменту зараз Микола Шкарабура.

Reply


m3tthew August 18 2009, 22:16:52 UTC
ну ви мене переубідили. але ж якби не відключали час від часу гарячу воду влітку. то булоб все харашо

Reply


delf334 August 19 2009, 06:24:19 UTC
По отоплению со многим согласен, но уравниловка от этого никуда не денется.
На мой вопрос почему я должен платить за прохладные батареи столько же, сколько другие платят за горячие мне в Теплокомунэнерго ответят: "У Вас же в квартире есть 18 градусов?". Повторюсь, счетчик на дом не вариант т.к. распределят сумму все равно поровну. Во-вторых, что сделают, если, допустим, 30% квартир в доме не в состоянии будут оплатить услугу? Правильно, отключат всему дому или оставят минимум, чтобы коммуникации сохранились.

Reply


Leave a comment

Up