U130 "Гетьман Сагайдачний"

Aug 07, 2017 22:55

   Саме так! Найвідоміший, найрозрекламованіший, наш флагман, головний корабель ВМС України, фрегат "Гетьман Сагайдачний". Сьогодні про нього!



1. З описаних ще в першому "корабельному" записі причин "Сагайдачного" я оглядав останнім. На нього як раз і не вистачило фотоапарату. Тому, фото з Морвокзалу будуть такі, як це, а з борту вже телефонні. Повний вперед!



2. Підходячи на місце дійства, його помітно відразу.



3. Для кращого розуміння маштабів. Між іншим, на фото два флагмани, ВМСУ та МО ДПСУ, під прапорами розсвічування.



4. Флагманський стенд з поміж інших не вирізнявся.



5. Емблема корабля. Вовчий оскал. Як сказали матроси, для пікреслення того, що початково корабель планувався, як сторожовий. Дійсно, корвети даного проекту будувались для частин МПО КДБ. Та "Гетьман" був добудований вже в незалежній Україні. Початково він був не єдиним фрегатом у складі ВМС.



6. Корма. Ангар для гелікоптеру, майданчик та флагшток з прапорорм ВМСУ. "Сагайдачний" його так і не спустив, як того хотів ворог. Флагман лишився вірним. ПРо обставини думаю Ви знаєте, а хто ні, то інформацію на цю тему знайти можна.



7. Я так розумію приміщення з якого керують гелікоптерами при взльоті/посадці. Помітно й ілюмінаційні лампи.



8. Кому ж ще бути на флагмані, як не головкому ВМС, тодішньому, тв міністру культури.



9. Від бажаючих немає відбою. Ще б пак! Між іншим, тут все серйозніше ніж на інших суднах. Гостей записують до журналу відвідувачів.



10. Трап.



11. Саме ним, йшли президенти, адмірали. Йдемо й ми. На борт!



12. Лівий борт судна.



13. Рятувальний пліт та моторний човен.



14. Корма, лівий борт.



15. Корма правий борт.



16. Мінні апарати та рятувальні плоти з лівого борту.



17. А тепер цікавинки! 1) Ще одна емблема корабля на рубці; 2) За двома рятувальними колами бачите маленьки емблемки в два ряди? Кожна емблемка - знищений плавзасіб сомалійських піратів; 3) І найголовніше, на палубі салютна гармата, увага, 1943 року випуску! Це зараз вона салютна, а так, то цілком собі бойова.



18. Екскурсія почалась з корми, пройшла правим бортом, озброєння на носі, потім назад лівим бортом. На гелікоптерному майданчику.



19. Тут бачиш, що він не такий вже й великий, як здається. Не абияку майстерність треба мати, щоб звідсити злітати й сідати.



20. Те, що Ви бачили на фото 7. Додам, що до корабельної гелікоптерної групи "Сагайдачного" входять машини Ка-27 ПР/ПЧ з славнозвісної 10 бригади МА ВМСУ.



21. Мінні апарати вже бачили, а ось за допомогою цього їх заряджають.



22. Фрагмент салютної гармати 1943 року, про яку йшлося вище.



23. Ніс. тут підуть головні калібри!



24. Ракети.



25. Артилерія й кулемет.



26. Закриття стволу. Все, як на флагмані.



27. Рубка.



28. Як тут не згадати вислів з відомого фільму про військово-морський гумор. Та, насправді, тут все без жартів.



29. Виблискуючі поручні й корабельна ринда. Девіз судна - "Гтові негайно!". До внутрішніх приміщень екскурсія не потрапила. Бо корабель особливої важливості, зрозуміло.



30. Герб на кормі й дроти зовнішнього живлення. Цим і закінчимо. Спасибі нашому екскурсоводу. Тепер наочно знатиму, що не такий вже й великий майданчик для гелікоптерів, і як воно, коли 123 м. довжина й 14 з лишком ширина. Все це дуже цікаво.

Даний запис закінчує індивідуально-корабельну серію. Дякую всім за увагу, сподіваюсь було цікаво.

постаті, зброя та озброєння, ЗСУ, подорожі, Одеса, Причорномор'є, події, Україна, свято, історія, Крим, море

Previous post Next post
Up