Straipsnis su komentarais perkeltas į
http://rokiskis.popo.lt/2008/11/30/virtuvinis-nacionalinis-antra-serija/ Kiek
giedrius_v bekovotų, Vincentas Sakas laimi. Tą puikiai rodo komentarai pirmoje serijoje -
http://rokiskis.popo.lt/2008/11/30/virtuvinis-nacionalinis/ Taigi, pabandykim paatstovauti kitą, Vincento Sako pasekėjų pusę.
Cepelinai yra nelietuviškas
(
Read more... )
Comments 39
Reply
Tiesa, pats pavadinimas "šašlyk" yra kilęs iš Krymo totorių "šyšlyk" - "kepsnys ant iešmo". Būtų įdomu pasiaiškinti, ar Lietuvoje gyvenantys Krymo totoriai neturi panašių tradicijų (nors... aniems artimų turkų kotletas "šyš-kebab" - išvis į šašlą nepanašus) ir nuo kada išvis tie šašlai Lietuvoje atsirado.
Kita vertus, galim prisiminti, kad ant šampalo kepamą mėsą žino visa Vakarų Europa (tai buvo įprasta ir medžiotojams, ir kariams), tad įdomu būtų sužinoti, kokių galėjo būti likę vietinių, lietuviškų tradicijų.
Beje, o ką reiškia
Reply
Būtent todėl ir reikia pirmiems užsirezervuoti savo tautinei virtuvei šį patiekalą nauju pavadinimu. Kas pirmesnis - tas gudresnis.
..o ką reiškia PPKŽ?
Abreviatūra. [P]asirašau [P]o [K]iekvienu [Ž]odžiu.
O PPKŽx2 - [P]asirašau [P]o [K]iekvienu [Ž]odžiu du kart...:)
Reply
Ką pasakysit, a?!
O tiesa paprasta - lietuviams tik viduramžiais importavo ir įskiepijo skrandžius! Iki to laiko laimingai gyvenom nevalgydami ir taupydami kitiems reikalams. Matyt, nežemiškiems, jei jų net pėdsakų neliko net kapavietėse. Tie nežemiški reikalai yra: belaidžiai telefonai, savaime susinaikinantys ekomaišeliai ir pastatai pastatyti iš paskolų (nepadengti realiais pinigais).
Viduramžių Europa negalėdama pakęsti tokio rojaus pas kaimynus įskiepijo skrandžius, kartu su nacionaliniais patiekalais, kad labiau pravalgytume savo galybę.
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
(The comment has been removed)
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Leave a comment